Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Zatrzymany 15-latek z Europejskim Nakazem Aresztowania

Policjanci z posterunku w Wiźnie zatrzymali nastolatka, którym okazał się być 15 latek poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Nakaz został wystawiony w związku z przestępstwem, do którego miało dojść na terenie Austrii.

Wczoraj, późnym wieczorem, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wiźnie patrolujący jedną z miejscowości w gminie Jedwabne zainteresowali się nastolatkiem, który chodził bez wyraźnego celu. Młodzieńcem, okazał się 15 latek, mieszkający na co dzień w Austrii. Młody mężczyzna twierdził, że przyjechał do Polski odwiedzić swoją babcię. Wyszedł bo chciał się przewietrzyć. Policjanci ustalili, że 15 latek ukrywa się w Polsce przed austriackim wymiarem sprawiedliwości. Ze sprawdzenia w informatycznych bazach danych wynikało, że chłopiec jest poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na terenie Austrii. To właśnie w tym kraju wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Z ustaleń łomżyńskich funkcjonariuszy wynika, że 15 latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności za pobicie, do którego doszło w  Austrii. Młody mężczyzna został zatrzymany i trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Białymstoku.

O ewentualnej ekstradycji 15 latka do Austrii zadecyduje teraz Sąd Okręgowy w Łomży. 

 

źródło:KMP w Łomży

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę