Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Trafieni pijani

Główne zdjęcie
Samochód po trafieniu w traktor prowadzony przez 58-letnia kobietę, która miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie

Mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie pijany kierowca spowodował kolizję. W sumie 7 pijanych ciołków za kierownicą zatrzymali w miniony weekend łomżyńscy policjanci.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Łomży, w miniony weekend policjanci trafili i zatrzymali 7 kierowców, którzy prowadzili samochody na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych w piątek, około 16, po tym jak spowodował kolizję z ciągnikiem rolniczym, o czym już informowaliśmy. Badanie alkomatem wykazało się, że 58-latka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, to 24-letni mieszkaniec gminy Jedwabne. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z łomżyńskich ulic, w sobotę po 23. Jak się okazało, miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym amatorem jazdy na ,,podwójnym gazie” okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Ten kierował chevroletem, mając blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Także 40-latek, który pod osłoną nocy chciał przejechać przez Łomżę, został zatrzymany, ale tym razem przez czujnego kierowcę innego pojazdu. Do obywatelskiego zatrzymania doszło na jednym z łomżyńskich rond. Badanie alkomatem, wykonane przez mundurowych wykazało ponad 2 promile alkoholu organizmie. Następny zatrzymany nietrzeźwy kierowca to, 64-latek, który w organizmie miał ponad 2,3 promila alkoholu.

Wszyscy kierowcy, którzy posiadali uprawnienia do kierowania, natychmiast stracili prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Łomża


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę