Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Wertep wystartował z Łomży

Niemal dokładnie 100 km po bezdrożach Ziemi Łomżyńskiej pokonają dziś uczestnicy 26 Amatorskiego Rajdu Samochodów Terenowych WERTEP. Trasa wiedzie z Łomży przez Piątnicę do Nowogrodu. Po drodze wiele atrakcji i prób sprawnościowych dla samochodów, kierowców i pasażerów. Niemal 70 załóg, które stanęły w sobotni poranek na starcie będzie musiało pokonać m.in. żwirownię w Elżbiecinie, Fort III w Piątnicy, i starorzecza Narwi w okolicach Nowogrodu.

Już od wczesnych godzin porannych Plac Niepodległości (dawny dworzec autobusowy) zaczął zapełniać się samochodami terenowymi. Na stracie stanęło niemal 70 załóg. Jak podkreślał Maciek Skura – organizator Rajdu – to znacznie więcej niż się spodziewano. Miłośnicy samochodów terenowych i jazdy po bezdrożach do Łomży przyjechali niemal z całej Polski, ale najwięcej jest ich z Warszawy. - „Liczymy na dobrą zabawę i trochę więcej adrenaliny” - mówili przed startem.
Pierwszy samochód na trasę Rajdu wypuścił wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński. Nieco wcześniej na odprawie życzył wszystkim dotarcia do Nowogrodu i już zaprosił na kolejny rajd terenówek, które tym razem miały by się odbyć w przyszłym roku w ramach obchodów „Dni Łomży”

Trasa Rajdu Łomża - Piątnica – Nowogród liczy niemal równe sto kilometrów. Organizatorzy po drodze przygotowali różne atrakcje. Będzie sześć odcinków specjalnych – m.in. żwirownia, Forty i starorzecza Narwi. Uczestnicy Rajdu po drodze zajada też na strzelnicę, gdzie trzeba będzie popisać się umiejętnościami strzeleckimi...

Zgodnie z zamierzeniami organizatorów - 26 Amatorski Rajd Samochodów Terenowych WERTEP zakończy się dopiero wieczorem. Oficjalne zakończenie imprezy zaplanowano na godzi 20 w Hotelu Zbyszko. Tam też najlepsza załoga otrzyma puchary Prezydenta Łomży.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę