Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 26 listopada 2020 napisz DONOS@

Drugie życie busa

- To jest parafia bardzo społeczna, która prowadzi wiele różnych działalności przede wszystkim dla ludzi. Potrzebują wsparcia i ten transport na pewno się przyda Centrum Katolickiemu przy Parafii Krzyża Świętego – mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. - Jestem zadowolony, że ten samochód drugie życie może spełnić w parafii.

Wczoraj oficjalnie podpisano akt darowizny 17-letniego busa, który jeździł w łomżyńskim WORDzie. W obecności wicemarszałka Marka Olbrysia dokument podpisali dyrektor WORD-u Mirosław Oliferuk i proboszcz parafii Krzyża Świętego ks. Andrzej Godlewski. 17-letni Fiat Dukato służył dotąd jako samochód egzaminacyjny kategorii B+E. Ma dodatkowe pedały, które nowy właściciel będzie musiał usunąć. Fiat Dukato 2,3 JTD i mocy 105 kM o o przebiegu 125 000 km został zakupiony w 2003 roku za 95 150 zł. Może przewozić 9 osób z kierowcą. 

- Szkoda go było nawet sprzedać, bo dobrych pieniędzy by się za to nie wzięło, natomiast ten sprzęt będzie służył długie, długie lata – cieszy się Mirosław Oliferuk. - WORD w Łomży ma długą i owocną współpracę z parafią Krzyża Świętego, a w szczególności z Centrum Katolickim. Chcieliśmy to przekazać tak naprawdę mieszkańcom Łomży. Nie dajemy kościołowi czy proboszczowi. Dajemy parafii czyli mieszkańcom by służył im długo. I to jest podstawowy cel – podsumował dyrektor.

- Nasza parafia skupia największą część Łomży – mówi ks. Andrzej Godlewski. - Mamy wiele grup, które przy parafii się gromadzą, począwszy od małych dzieci działających w scholce, ministranci aż po seniorów i grupy które ćwiczą. Taki samochód zawsze się przyda na wyjazdy podłomżyńskie czy przewózkę. Czasem proszą nas o przewiezienie ze szpitala czy do szpitala. Jak była grupa ratownicza, to korzystaliśmy z ich sprzętu – wyjaśnia proboszcz. -  Ten sprzęt myślę, że bardzo się sprawdzi w naszej parafii. 

Przy okazji proboszcz Godlewski podziękował Markowi Olbrysiowi, wicemarszałkowi sejmiku i Mirosławowi Oliferukowi, dyrektorowi WORD-u za dar.

Foto:
Foto:
Foto:
mm
pt, 30 października 2020 10:18
Data ostatniej edycji: pt, 30 października 2020 12:47:31

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę