Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 26 listopada 2020 napisz DONOS@

Nowy szpital dla pacjentów z COVID-19 powstanie w Białymstoku

Główne zdjęcie
Hala sportowa UMB, w której powstanie szpital tymczasowy (fot. PUW Białystok)

Nowa strategia rządu w walce z epidemią koronawirusa zakłada utworzenie szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim. W Podlaskiem, zgodnie z wnioskiem wojewody podlaskiego, szpital powstanie w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 zwiększy się także dzięki przyspieszonej budowie nowego obiektu przy oddziale zakaźnym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku – informuje Podlaski Urząd Wojewódzki.

- Wniosek o utworzenie szpitala tymczasowego w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku został zaakceptowany przez Ministerstwo Zdrowia – poinformował we wtorek (27.10) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. - Minister Adam Niedzielski wydał polecenia dwóm przedsiębiorstwom. Jedno z nich będzie realizowało budowę szpitala tymczasowego przy ul. Wołodyjowskiego (hala sportowa UMB), drugie będzie zaangażowane w budowę obiektu – nowego bloku, który powstaje przy ul. Żurawiej, przy oddziale zakaźnym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego – dodał wojewoda.

Prace przy ul. Żurawiej są już zaawansowane. Wykonawca będzie pracował nad jak najszybszym wykończeniem dwóch pięter, aby mogły być przeznaczone dla pacjentów z COVID-19, jeśli zajdzie taka konieczność. Obiekt jest skomunikowany z pozostałą częścią oddziału zakaźnego.

- Jeśli chodzi o halę sportową UMB, gdzie powstanie szpital tymczasowy, w tej chwili jesteśmy na etapie, by ten budynek niezwłocznie został przekazany wykonawcy. Chcemy, aby do końca listopada obie inwestycje były zrealizowane – informuje wojewoda podlaski.

Dzięki temu baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 zwiększy się o 160. Budowa szpitali tymczasowych będzie finansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

źródło: PUW Białystok

200829104429.jpg
Foto: Hala sportowa UMB, w której powstanie szpital tymczasowy (fot. PUW Białystok)
Foto: Hala sportowa UMB, w której powstanie szpital tymczasowy (fot. PUW Białystok)
mm
śr, 28 października 2020 10:00
Data ostatniej edycji: śr, 28 października 2020 10:46:06

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę