Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 listopada 2020 napisz DONOS@

Snajperka do airsoftu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Uczestnicy rozgrywek airsoftowych wykorzystują różne typy replik. Wybór zależy od preferencji oraz charakterystyki miejsca gry. Dla osób, które chcą osiągnąć dużą przewagę nad przeciwnikiem, bez konieczności szybkiego przemieszczania się, świetnym wyborem będzie snajperka.

Rodzaje snajperek do airsoftu

Tego typu sprzęt charakteryzuje się niezwykłą mocą wystrzału. Możemy uchwycić oraz wyeliminować gracza przeciwnej drużyny z odległości nawet kilkudziesięciu metrów. Kupując karabinek snajperski, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów tj. napęd, wbudowane systemy czy układy obwodowe.

Snajperka do airsoftu to replika chętnie wybierana przez wielu uczestników rozgrywek w terenie. To sprzęt, dzięki któremu możemy uzyskać przewagę nad przeciwnikiem. Snajperka jest repliką ciężką, o długiej lufie, najczęściej wymagającą przeładowania przy każdym oddanym strzale. W odróżnieniu od karabinów czy pistoletów charakteryzuje się niezwykle dużą mocą wyrzutu kulki, co pozwala na oddanie strzału z dużej odległości. Wśród modeli snajperek dostępnych na rynku znajdziemy trzy rodzaje, z których każdy charakteryzuje się innym zasilaniem.

Pierwszym typem snajperki jest wersja o napędzie elektrycznym. Tego typu system wykorzystuje zasilanie płynące z akumulatorów, ukrytych wewnątrz sprzętu. Pociągając za spust, włączamy silnik, który wypycha kulkę z lufy. Tego typu napęd jest częściej wykorzystywany w karabinkach. Niezależnie od typu repliki napęd elektryczny wpływa na szybkostrzelność oraz ciągłość ognia. Snajperka elektryczna będzie charakteryzowała się nieco większym i częstszym wystrzałem kulki, niż w przypadku modelu o innym układzie zasilania. 

Nieco mniej popularnym rodzajem napędu w snajperkach jest zasilanie gazowe. Podobnie jak w przypadku elektrycznego, układ gazowy nieco lepiej sprawdza się w replikach karabinków lub pistoletów maszynowych. Tego typu karabinek snajperski zasilany jest gazem zamkniętym w dedykowanej puszce, którą mocujemy najczęściej przy magazynku. Decydując się na zakup snajperki z zasilaniem gazowym, powinniśmy mieć nieco większą wiedzę na temat repliki, ponieważ wymaga ona regularnej konserwacji oraz wymiany zużytych pojemników gazowych. Pomimo tego, snajperka napędzana gazem charakteryzuje się niezwykle dużą mocą wystrzału. 

Ostatnią wersją zasilania, wykorzystywaną w snajperkach, jest napęd sprężynowy. To zdecydowanie rekomendowane rozwiązanie, jeśli chodzi o ten typ repliki. Specjalną sprężynę naciągamy co prawda po każdym oddanym strzale, ale jest to system odporny na uszkodzenia.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Kupując nowy model snajperki, warto przyjrzeć się kilku kwestiom technicznym. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na obecność akumulatora w zestawie. Znajdziemy wersje z baterią oraz bez niej. Wybór zależy od naszych preferencji oraz posiadanego osprzętu. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z airsoftem rekomendowanym wyborem będzie snajperka z dołączonym akumulatorem. Mówiąc o zasilaniu, warto także przyjrzeć się układowi obwodowemu. Świetnym wyborem będzie replika wyposażona w MOSFET, czyli specjalny układ zasilania. Wykorzystywany jest w replikach elektrycznych i pozwala na bezpośredni przepływ prądu od akumulatora wprost do silnika.

Ważne są także wbudowane systemy, wpływające na komfort korzystania ze sprzętu. Jeśli kupujemy replikę gazową, warto wziąć model wyposażony w Blow Back. To system, który wpływa na odrzut zamka, zwiększając realizm użytkowania. Warto także zainteresować się systemem Hop-Up, który znacząco wpływa na lot kulki. Specjalny układ wewnątrz lufy podkręca kulkę, dzięki czemu jej trajektoria lotu spłaszcza się – wykorzystany zostaje tym samym efekt Magnusa. Ostatnią, nie mniej ważną kwestią jest wersja gearboxa, czyli całego układu zamkniętego w replice. Znajdziemy go głównie w modelach o zasilaniu elektrycznym. Świetnym wyborem będzie wersja z gearboxem v2 lub v3.

tekst sponsorowany

200829104429.jpg
JJS
pon, 26 października 2020 14:27
Data ostatniej edycji: pon, 26 października 2020 14:28:40

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę