Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 listopada 2020 napisz DONOS@

Podziękowania dla odważnego posła

Główne zdjęcie
Baner z podziękowaniami od rolników pod domem posła Lecha Kołakowskiego

- Wykazał się największą odwagą, gdyż wywodzi się z partii Prawo i Sprawiedliwość i mimo dyscypliny partyjnej, zagłosował przeciw tej ustawie (red. - tzw. Piątce Kaczyńskiego) i pokazał w pełni, że jest za rolnikami – mówił pod domem posła Lecha Kołakowskiego rolnik Karol Faszczewski.

W słoneczną niedzielę rolnicy postanowili docenić i podziękować tym politykom, którzy wspierają rolników i głosowali przeciw tej ustawie tzw. „Piątce Kaczyńskiego”. W Łomży pod domem posła Lecha Antoniego Kołakowskiego z PIS wywiesili baner z podziękowaniami: "Tu mieszka Poseł Lech Kołakowski, który BRONI POLSKICH ROLNIKÓW DIĘKUJEMY”. Z racji Jego nieobecności biało-czerwone kwiaty przekazali radnej, przewodniczącej Klubu PIS, Mariannie Józkowiak, która w zastępstwie powitała rolników.

- Wspiera nas, zabiera głos, mówi, że ta ustawa jest zła i pokazuje ją z różnych stron, że zniszczy kilka działów polskiego rolnictwa – wyliczali rolnicy. - Także wielki, wielki szacunek dla Pana Lecha Kołakowskiego za to co robi – podsumował rolnik.

W rozmowie telefonicznej z Kołakowskim Karol Faszczewski dziękował za wsparcie polskich rolników i poinformował, że „od strony drogi powiesili ładny baner”. Poseł przypomniał, że „proces legislacyjny trwa, jest jeszcze prezydent” - zauważył. „Wyrażam taką nadzieję, że będzie refleksja i nie wejdzie w obrót prawny ta ustawa, która szkodzi rolnikom, polskiej wsi. Tak działałem, tak działam i tak będę dział – mówił poseł Kołakowski, którego można było usłyszeć z ustawionego na głośnik telefonu. „Jestem z wami” - dodał na koniec do rolników Kołakowski.

W licznych protestach rolnicy wyjaśniali, jak ta ustawa może negatywnie odbić się na wszystkich branżach wsi. - Bardzo prosimy, żeby posłowie się zreflektowali, poszli po rozum do głowy i wyrzucili tę ustawę do niszczarki – apelował Wojciech Chrostowski, rolnik z miejscowości Truszki Zalesie, także obecnyt pod domem Kołakowskiego i Krajewskiego.

Wcześniej rolnicy w podobny sposób podziękowali także posłowi PSL Stefanowi Krajewskiemu. W związku z tym, że inicjatywa wyszła z powiatu wysokomazowieckiego rolnicy dziękowali wójtowi gminy Kulesze Kościelne Stefanowi Grodzkiemu i radnemu powiatu wysokomazowieckiego Dariuszowi Mościckiemu, którzy podczas ostatniego protestu pod domem senatora Jacka Boguckiego aktywnie wsparli rolników - dopowiadają.

200829104429.jpg
Foto: Baner z podziękowaniami od rolników pod domem posła Lecha Kołakowskiego
Foto: Podziękowania dla posła PSL Stefana Krajewskiego
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
nie, 25 października 2020 15:47
Data ostatniej edycji: nie, 25 października 2020 23:48:09

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę