Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 listopada 2020 napisz DONOS@

Dziś w nocy zmieniamy czas

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Z soboty 24.10 na niedzielę 25.10, tj. dzisiejszej nocy zmieniamy czas z letniego na zimowy. Oznacza to, że tej nocy śpimy o godzinę dłużej.

Ci co mają wskazówki, powinni je cofnąć o godzinę. Aby było to właściwie wykonane, należy o godz. 3:00 nad ranem przesunąć wskazówkę na 2:00 w nocy. Jak się po tej operacji śpi? Matematycznie o godzinę dłużej, ale czy taka pobudka nie załatwia nam reszty snu? Na szczęście w komórkach nie trzeba pamiętać o 3:00 nad ranem. Podobnie jak w komputerach aktualizacja godziny odbywa się automatycznie. Dlatego tym wszystkim można życzyć spokojnego snu.

Operację zmiany czasu przeprowadza blisko 70 krajów na świecie. Rosja w 2014 roku przestała. W marcu 2019 roku Parlament Europejski poparł inicjatywę zniesienia zmiany czasu. Projekt przewiduje, że od 2021 roku przestaniemy zmieniać czas, a jaki ostatecznie pozostanie zależeć będzie od poszczególnych państw. Polacy w ogólnopolskim panelu badawczym Ariadna wskazali, że wolą czas letni, kiedy później robi się ciemno.

Beata Jarosz-Dziekanowska, rzecznik prasowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych w wypowiedzi dla Businessinsider.com.pl wskazała, że „zimowa zmiana czasu skraca czas trwania szczytu wieczornego i tu możemy mówić o zmniejszeniu zużycia energii. Jednak w trakcie wiosennej zmiany wykonujemy ruch dokładnie przeciwny. Zatem w skali roku zmiana czasu nie ma wpływu na istotne oszczędności w konsumpcji energii elektrycznej”.

mm
so, 24 października 2020 14:10
Data ostatniej edycji: so, 24 października 2020 16:30:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę