Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Od poniedziałku za zamkniętymi drzwiami

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne. Wejście do biurowca dawnego Urzędu Wojewódzkiego

Pogarszająca się sytuacja z epidemią covid w Polsce spowodowała, że od 26 października obsługa mieszkańców w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomży będzie odbywać się telefonicznie lub osobiście, ale po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania. Na zdalną obsługę zdecydował się PZON w Łomży i łomżyński ratusz, np. przy składaniu deklaracji o gospodarowaniu odpadami.

Dyrekcja MOPS Łomża przypomina, że przy obsłudze bezpośredniej interesantów obowiązują rygory sanitarne. Liczba interesantów w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na stanowisko obsługi. Obowiązuje zachowanie odległości półtora metra między osobami i zasłanianie nosa i ust. Przed wejściem do ośrodka należy zdezynfekować ręce. MOPS zachęca "do kontaktu telefonicznego z pracownikami, którzy poinformują o krokach, które powinni Państwo podjąć w celu skutecznego załatwienia swojej sprawy". Numery telefonów: 86 216 42 60,  86 216 40 88,  86 216 74 16. Dokumenty i wnioski można wysłać pocztą na adres: MOPS ul. Dworna 23B 18-400 Łomża oraz drogą elektroniczną na adres: poczta@mopslomza.pl lub poprzez wrzucenie ich w zamkniętej kopercie do pojemnika w wejściu do MOPS - z podanym własnym numeru telefonu.

PZON dostępny telefonicznie
Rozprzestrzenianie się koronowirusa SARS-CoV-2 sprawiło, że także Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Łomży od 23. października 2020 r. przeszedł na pracę zdalną. Przyjmowanie dokumentów i obsługę interesantów wstępnie wstrzymano do 26. października br. włącznie. Bieżąca obsługa odbywa się telefoniczne pod numerem telefonu w Łomży: 86 216 64 56 oraz telefonów organu nadzorującego w Białymstoku: Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności - 85 743 92 75 oraz 85 743 95 75. 

Do ratusza tylko z biletem
Bilety na konkretną godzinę przyjęcia mają być wydawane w dni robocze od godziny 7. W urzędzie przy Starym Rynku obsługiwani będą jedynie interesanci, mający bilet z kolejkomatu. Zapowiada się prawdopodobnie spora grupa zainteresowanych, ponieważ chodzi o sprawy życiowe, załatwiane przez Centrum Obsługi Mieszkańców: rejestracja pojazdów, prawo jazdy, ewidencja mieszkańców, dowód osobisty. Drugą grupę stanowią umówieni na dzień i godzinę z pracownikiem merytorycznym wydziału, gdzie ma być załatwiona sprawa. Ratusz uprzedza, że osoby bez biletu i nieumówione nie będą wpuszczane do budynku magistratu, a jedyne wejście to główne od strony Starego Rynku.

Jak i gdzie złożyć deklarację...?
Miejsce złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zostało przeniesione do pokoju 104 na I piętrze Urzędu Miejskiego w Łomży. Covidf-19 i szybki przyrost liczby zachorowań wpłynął na zmianę procedury: od poniedziałku składanie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie możliwe po umówieniu telefonicznym - nr tel. 86 215 67 83 na dzień i godzinę. Deklaracje można wysyłać drogą pocztową na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża lub za pośrednictwem platformy e-PUŁAP.
Powodzenia.

Opr. Mirosław R. Derewońko

mm
so, 24 października 2020 11:00
Data ostatniej edycji: so, 24 października 2020 12:53:44

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę