Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 26 listopada 2020 napisz DONOS@

Wkurzone kobiety wyszły na ulicę

- Kobiety się zwyczajnie wkurzyły na wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który pokazał swoją polityczną twarz – mówi jedna z uczestniczek wieczornego protestu w Łomży – Jest to wyrok na życzenie polityczne i ma na celu krzywdzić kobiety – wyjaśniała.

Kilkadziesiąt manifestantek i manifestantów wieczorem wyrażało swoje niezadowolenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził nielegalność aborcji w przypadku  dużego prawdopodobieństwa ciężkiego lub nieodwracalnego upośledzenia płodu. Uważają Trybunał za ciało podporządkowane PIS i wypełniające wolę Prezesa Kaczyńskiego. Dlatego w Warszawie, właśnie pod domem Jarosława Kaczyńskiego odbywają się manifestacje. 

- Nie zgadzam się elementarnie z porównaniem aborcji jak tu (w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego lub nieodwracalnego upośledzenia płodu) a aborcją na życzenie, że kobieta traktuje to jako metodę antykoncepcyjną – wyjaśnia manifestantka - To jest ludzki dramat, to jest dramat kobiety, to jest dramat ojca tak samo.

Kobiety wyszły z domów, często z mężczyznami, z niezgody na krzywdzenie kobiet – mówili. Szli w licznym pochodzie przez Łomżę z okrzykami: „Piekło kobiet”, „Nasz wybór”, „Prawa Kobiet”, „Moje Ciało”. Od Placu Niepodległości dalej chodnikami przy Giełczyńskiej pod biuro posła PIS Lecha Kołakowskiego, gdzie zostawiono kilka zniczy na parapecie. Następnie przemaszerowali pod biuro senatora PIS Marka Komorowskiego, gdzie także zostawili świeczki.  

Czy kilkudziesięciu manifestantów to mało? - Byłaby tu dzisiaj moja mama, ale jest seniorką i nie mogła wyjść – tłumaczy manifestantka i dodaje, że wielu znajomych ze względu na kwarantannę nie mogło przyjść.

- Mam głęboką nadzieję, że to co tutaj robimy i co pokazujemy tą inicjatywą, to jest jakiś zalążek zmiany – tłumaczyła manifestantka - Dwa lata temu zmieniano Trybunał Konstytucyjny, mało kto wiedział o istnieniu czegoś takiego. To pokazuje, że nasz brak zaangażowania w poprzednie procesy spowodował to, co mamy dziś. 

Manifestacja, mimo że głośna, przebiegała w spokojnej atmosferze. Policja obserwowała z boku przebieg, nie interweniowała.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
pt, 23 października 2020 23:27
Data ostatniej edycji: so, 24 października 2020 13:00:07

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę