Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 26 listopada 2020 napisz DONOS@

Drożeje ziemia … na cmentarzu

Główne zdjęcie
Kolumbarium

O nawet 45% wzrasta cena za miejsce na cmentarzach komunalnych w Łomży. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał wczoraj zarządzenie w tej sprawie.

Od dziś, dzierżawa miejsca o wymiarach 2,3x1,5 m na cmentarzu komunalnym przez okres 20 lat wynosi nie 172,20 zł jak było do tej pory a 250 zł brutto. Jak łatwo policzyć wzrost wyniósł 45%. Za nieco szerszy, czyli 2,3x2,0 zapłacimy już 300 zł brutto (wcześniej było 230 zł).

Ceny te dotyczą cmentarzy komunalnych. W Łomży taką rolę pełni nekropolia przy ul. Przykoszarowej. Cmentarz przy ul. Kopernika jest cmentarzem parafialnym, ale ma też część komunalną. W tym zakresie to zarządzenie dotyczy również tego cmentarza. 

_MG_0185.jpg

- Koszty bieżącego utrzymania cmentarzy wraz z remontami i rozbudową oscylują w granicach 292 tys. zł. rocznie – wyjaśnia Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Łomży – wpływy z tytułu opłat cmentarnych rocznie wynoszą 82 tys. zł. czyli pokrywają 28% ponoszonych przez miasto kosztów. Dotychczasowe stawki obowiązywały od marca 2001 roku – zauważa Czech.

Zacznie działać kolumbarium
Opublikowane zarządzenie uruchamia także kolumbarium, które stoi przy alejce od  budynku biura „Firmy Pogrzebowej Marczyk” na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej. Prawdopodobnie, bo tyle jest pustych płyt, przeznaczona jest na 21 urn. Ciekawe, czy mogą to być tam na jednej półce „groby rodzinne”? Niestety, brak jest możliwości postawienia świeczki przy takiej płycie. W naszej tradycji zapalona świeczka jest nieodłącznym elementem grobu, dlatego brak małej półeczki na taki gest żyjących jest błędem. Na taśmę przyczepiać świeczki?

_MG_0160.jpg

Cena za „półkę 43,5 cm x 43,5 cm x 42 cm” w kolumbarium wynosi 3000 brutto za 20 lat. Przedłużenie o kolejne 20 lat jest tańsze bo 1230 zł brutto. To dużo, i jeśli ktoś przypuszczał, że inwestycja  pozwoli na oszczędzanie gruntu, to chyba się zawiódł.

stawki_cment.JPG

 

200829104429.jpg
Foto: Kolumbarium
Foto: Kolumbarium
Foto:
Foto:
mm
pt, 23 października 2020 17:59
Data ostatniej edycji: so, 24 października 2020 13:06:37

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę