Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 26 listopada 2020 napisz DONOS@

Czy nawilżacze powietrza to dobra inwestycja dla domu?

Nawilżanie to proces regulacji wilgotności względnej w środowisku domowym. Aby czuć się komfortowo, ludzie potrzebują pewnego konkretnego poziomu wilgotności w swoich domach. Nawilżanie może być również używane do kontrolowania temperatury w pomieszczeniu i eliminacji elektryczności statycznej w domu. Wszystko to można osiągnąć za pomocą urządzenia gospodarstwa domowego, jakim jest nawilżacz powietrza, który działa poprzez oddawanie wody z powrotem do powietrza - podnosząc w ten sposób wilgotność względną w tej przestrzeni.

  1. W jakich przypadkach domowe nawilżacze są najlepszą inwestycją?
  2. Jak dokładnie działają różne rodzaje domowych nawilżaczy powietrza?
  3. W jaki sposób możemy zadbać o odpowiednie nawilżenie?
  4. Jakie dodatkowe korzyści niesie umieszczenie w domu nawilżacza powietrza?

Nawilżacze powietrza nie są już ekscesem – to jedno z podstawowych urządzeń domowych dla ludzi dbających o zdrowie własne i swoich bliskich. Każdy, kto jeszcze nie jest to końca przekonany o zasadności ich zakupu powinien czytać dalej, aby rozwiać wszystkie swoje wątpliwości dotyczące tego jakże aktualnego dzisiaj zagadnienia.

W jakich przypadkach domowe nawilżacze są najlepszą inwestycją?

Domowe nawilżacze powietrza, takie jak https://www.euro.com.pl/nawilzacze,_Venta.bhtml są niemalże niezbędnym składnikiem w przypadku astmy, alergii i egzemy. Właściwe nawilżanie może przynieść znaczną ulgę w przypadku suchych i podrażnionych zatok, zatkanego nosa, swędzenia oczu i skóry oraz porannego bólu gardła. Ponadto prawidłowe nawilżanie domu może zapobiec zaostrzeniu egzemy, spowodowanej szczególnie właśnie suchym jesiennym i zimowym powietrzem. Warto też dodać, iż może równocześnie obniżyć koszty ogrzewania i zmniejszyć poziom kurzu unoszącego się w powietrzu oraz chronić meble i podłogi drewniane przed skutkami przesuszenia.

Jak dokładnie działają różne rodzaje domowych nawilżaczy powietrza?

Nawilżacze robią dokładnie to, co sugeruje ich nazwa - dodają wilgoci do powietrza. Niektóre domy są wyposażone w nawilżacze, które są podłączone do ich ogólnych systemów klimatyzacji, ale nawilżacze przenośne są najbardziej popularne i niezwykle skuteczne. Można je znaleźć tutaj: https://www.euro.com.pl/nawilzacze.bhtml. Najprostszą wersją tych urządzeń są nawilżacze parowe, które dosłownie wypuszczają parę do powietrza w pomieszczeniu. Technologia jest prosta, ale skuteczna, a ciepła mgiełka może być jednym z najbardziej kojących rodzajów łagodzenia objawów związanych z alergią, czy przesuszeniem.

Bardziej nowoczesnym typem są nawilżacze, które korzystając z częstotliwości ultradźwiękowej, tworzą kropelki wody, a te są następnie uwalniane do powietrza. Mgła wytwarzana przez ultradźwiękowy nawilżacz jest chłodna. Koszty energii działania tego rodzaju nawilżaczy ultradźwiękowych są niskie. Jeszcze innym typem są nawilżacze wirnikowe, w których obracający się dysk wrzuca wodę do dyfuzora, a ten rozbija wodę na drobne kropelki, które następnie unoszą się w powietrzu.

W jaki sposób jeszcze możemy zadbać o odpowiednie nawilżenie?

Suche powietrze może powodować wiele problemów dla alergików i astmatyków. Suchy klimat, zimowe powietrze i sztuczne ciepło - wszystko to przyczynia się do dyskomfortu, wysuszając skórę, gardło oraz delikatne zatoki i drogi oddechowe. To wszystko może też przyczyniać się do zapalenia zatok. Zima jest szczególnie niekorzystnym okresem dla suchego powietrza, ponieważ domowe systemy grzewcze, zwłaszcza systemy z wymuszonym obiegiem powietrza, zmniejszają ilość wilgoci w powietrzu, podczas gdy poziom wilgotności na zewnątrz zwykle również spada.

Warto więc podjąć wysiłek celem zwalczania skutków suchego powietrza, a urządzania takie jak te z https://www.euro.com.pl/nawilzacze,_Philips.bhtml mogą być pierwszą linią obrony z tymi niekorzystnymi warunkami. Nawilżacze stanowią doskonałe ekologiczne rozwiązanie problemu suchego powietrza. Ponadto nawilżanie ciała po prysznicach lub kąpielach również pomaga zapobiegać wysuszaniu skóry. Można też użyć balsamu do ust, aby ukoić spierzchnięte usta.
Irygacja nosa, którą można bezpiecznie wykonywać regularnie, tak samo pomaga zwalczać suchość dróg nosowych. Wszystkie te sugestie mogą jednocześnie spowolnić naturalną utratę wilgoci, której doświadczamy codziennie.

Jakie dodatkowe korzyści niesie umieszczenie w domu nawilżacza powietrza?

Nawilżacze nie tylko pomagają lepiej oddychać, pomagają przy egzemie i suchości skóry, ale także zapewniają szereg innych korzyści. Chronią drewniane meble i wykończenia, bo trzeba pamiętać, że suche powietrze wpływa negatywnie nie tylko na ludzi mieszkających w domu. Drewno naturalnie kurczy się wraz ze zmianami poziomu wilgotności, dlatego wiosna może czasami powodować przywieranie drewnianych drzwi i utrudniać ich otwieranie lub zamykanie, a odwrotnie, zimą - drewno może w rzeczywistości pękać z powodu braku wilgoci. Nawilżacz powietrza może pomóc w utrzymaniu stałego i zdrowego poziomu nawilżenia, przynosząc korzyści również dla domowego wyposażenia każdego z nas.

tekst płatny

200829104429.jpg
JJS
cz, 22 października 2020 16:00
Data ostatniej edycji: cz, 22 października 2020 16:09:03

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę