Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 listopada 2020 napisz DONOS@

We środę kolejny protest – zapowiadają rolnicy

Główne zdjęcie
Baner wyborczy w ponownym użyciu w Łomży na Rondzie Kościuszki

Jutro, tj. we środę rolnicy zapowiadają kolejną odsłonę walki przeciwko procedowanej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. - Blokady odbędą się w na drogach wojewódzkich i krajowych – mówił w topagrar.pl Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii i organizator rolniczych manifestacji.

Rolnicy z rejonu Łomży także zapowiadają, jak przed tygodniem, najazd na miasto. Około 10:00 wyruszą gwiaździście w stronę miasta. W mieście ciągniki mogą pojawić się w już przed 11.00 i tak aż do 12:00 – 13:00 godz. będą powoli poruszać się po miejskich drogach (tak było tydzień temu). 

 - Protesty rolników zaplanowane są w całej Polsce – od morza po Tatry, od wschodu po zachód kraju. – zapowiada Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. - W naszym regionie już zapowiedzieli się rolnicy z okolic Wizny, Jedwabnego, Piątnicy, Śniadowa, Miastkowa, Łomży, i ta lista może się w każdej chwili zmienić i rozwinąć.

- Robimy, co możemy, by pokazać nasze niezadowolenie – sygnalizuje Kołoziejczak. Rolnicy ciągle walczą z tzw. „Piątką Kaczyńskiego”. Ich zdaniem wprowadzenie w życie tego prawa znacząco wpłynie na opłacalność całej rolniczej produkcji. Poprawki w senacie nazywają „mamieniem opinii publicznej”, a cała ustawa powinna trafić do kosza.

W sobotę rozczarowani i oszukani głosowaniem Senatora PIS Jacka Boguckiego rolnicy rozwiesili w Wysokiem Mazowieckiem banery: „Jacek Bogucki. Zdrajca Polskich Rolników”, a w niedzielę rozlali gnojowicę pod domem Posła PIS Kazimierza Gwiazdowskiego.
Wczoraj na Rondzie Kościuszki w Łomży pojawił się stary baner wyborczy posła Kazimierza Gwiazdowskiego, tym razem wzbogacony o dopisek: „Zdrajca Polskiej Wsi”. 

 

Rolnicy zakorkowali miasto

Banery z senatorem Jackiem Boguckim zawisły na płotach

Gnojowica pod domem Posła Gwiazdowskiego

200829104429.jpg
mm
wt, 20 października 2020 18:17
Data ostatniej edycji: śr, 21 października 2020 09:16:06

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę