Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Akcja-instalacja rusza w MDK-DŚT

Rozpoczął się nabór do nowej grupy dziecięco-młodzieżowej na zajęcia artystyczne w Miejskim Domu Kultury–Domu Środowisk Twórczych. Podczas zajęć Akcja-instalacja uczestnicy będą mogli doskonalić swe umiejętności praktyczne i techniczne, wykorzystując nowoczesne media i światło. – To będzie realizacja obiektów przestrzennych, które będzie można później umieścić w przestrzeni miejskiej czy publicznej, wykorzystywanie zdolności manualnych i technicznych w połączeniu z designem i pracą artystyczną – zapowiada prowadząca Edyta Kasperkiewicz. Spotkanie organizacyjne zaplanowano na wtorek 13. października w pracowni plastycznej MDK.

Już od jakiegoś czasu MDK-DŚT otwiera się również na nowe formy działalności, proponując uczestnikom takie zajęcia, jak choćby animację filmową czy pracownię graficzną. Teraz przyszła pora na realizowanie nowoczesnych form wizualnych, co odbywać będzie się pod kierunkiem dr Edyty Kasperkiewicz, wykładowcy Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Politechniki Białostockiej, zajmującej się nie tylko multimediami, ale też pracą twórczą: instalacjami i rysunkiem. Zajęcia przewidziane są dla uczestników od 10 roku życia i będą odbywać się raz w tygodniu – w miesiącach jesienno-zimowych w pomieszczeniach, a wraz z nastaniem wiosny również w plenerze, łącząc edukację z artystycznymi wydarzeniami.

– Na przykład powstanie trójwymiarowa, zdobiona płytka umieszczona na chodniku, albo konstrukcja oświetlona listwą ledową, którą będzie można wkomponować w przestrzeń parku czy w innym miejscu – możliwości mamy praktycznie nieograniczone – zapowiada Edyta Kasperkiewicz, dodając, że zajęcia artystyczne tego typu są świetną alternatywą dla świata cyfrowych urządzeń, odciągając od nich dzieci i młodzież, pozwalając im spędzać czas w twórczy i aktywny sposób.  

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące nowych zajęć we wtorek 13. października o godzinie 18:30 w pracowni plastycznej MDK-DŚT przy ul. Dmowskiego 2C.

Wojciech Chamryk

230804070022.gif
mm
wt, 13 października 2020 13:41
Data ostatniej edycji: wt, 13 października 2020 15:07:05

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę