Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Informacja biura Izby z dnia 20.10.2005

1. Wczoraj o godzinie 10:00 w Starostwie Powiatowym w Łomży rozpoczęło się spotkanie Rady Forum Gospodarczego Łomży z Zarządem Powiatu. Spotkanie miało charakter roboczy i poświęcone było omówieniu bieżących problemów i wydarzeń oraz ustaleniu zasad przyszłej współpracy. Na spotkaniu poruszono między innymi temat struktury finansowania Powiatu oraz pozycję Powiatu Łomżyńskiego w rankingach powiatów z całego kraju. Ze strony Starosty Pana Wojciecha Kubraka Rada Forum Gospodarczego Łomży otrzymała zapewnienie o utrzymaniu i rozwijaniu, i tak już dobrych kontaktów...
Więcej informacji w naszym serwisie internetowym pod adresem www.iph.lomza.pl

2. Również w dniu wczorajszym w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży miały miejsce pierwsze spotkania przedsiębiorców z młodzieżą. Rozmowy z uczniami prowadził Prezes Rady Łomżyńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej Maciej Zajkowski. Ze spotkania wynika, że młodzież w popularnie zwanym “Ekonomiku” jest dobrze przygotowywana teoretycznie i posiada wiedzę chociażby z zakresu zakładania przedsiębiorstwa...
Więcej informacji w naszym serwisie internetowym pod adresem www.iph.lomza.pl

3. Dnia 10. października odbyło się spotkanie z Prezydium Rady Miejskiej poświęcone tematowi współpracy Rady z przedsiębiorcami. Otrzymaliśmy zapewnienie, że jedna z najbliższych sesji Rady Miejskiej zostanie poświęcona przedsiębiorczości. Zwróciliśmy się z prośbą aby wszelkie projekty uchwał dotyczących przedsiębiorczości były opiniowane ze środowiskiem przedsiębiorców, co jest istotne dla transparentności podejmowanych decyzji. Nie wszyscy członkowie prezydium Rady Miejskiej rozumieją konieczność takiej konsultacji uznając, że głos przedsiębiorców sam w sobie nie jest dla nich ważny, ponieważ uznają siebie za wybrańców społeczeństwa. Padały też takie zdania jak: “Skąd my się wzieliśmy?”, i inne w tej konwencji. Zachowanie niektórych członków Prezydium Rady jest dla nas niezrozumiałe, ponieważ uznajemy iż gospodarka, przedsiębiorczość oraz miejsca pracy są bardzo istotne dla mieszkańców Łomży i dla nas, przedsiębiorców.
W dalszym ciągu (od początku września) czekamy na wyznaczenie terminu spotkania przez Prezydenta Miasta Łomży z przedsiębiorcami w celu omówienia spraw związanych z budżetem miasta na rok 2006, na którym chcielibyśmy przekazać cenne i ważne uwagi dla funkcjonowania przedsiębiorstw w Łomży.

Z poważaniem

Dyrektor biura Łomżyńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej
Tomasz Chrostowski


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę