Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Mistrzostwa Brygady WOT w biegach przełajowych w Giełczynie

„Celem jest wyłonienie reprezentacji na mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej” – mówi kpt. Łukasz Wilczewski z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nasza Brygada będzie bronić srebra.

W zawodach w Giełczynie brało udział ponad 40 zawodników ze wszystkich pododdziałów:  Łomży, Białegostoku, Suwałk i Hajnówki. „Trasa wymagająca. Początek pod górkę, potem delikatny zbieg, a później w lesie” - mówi jeden z zawodników. 

Trasa zaczyna się w Giełczynie przy ul. Leśnej, potem podbieg, przecięcie nowo budowanej południowej części obwodnicy Łomży i zbieg w kierunku lasu. Po lesie, jak przyznają zawodnicy w miarę płaska przyjemna część trasy. Nawrót i powrót tą sama drogą do mety. „Początek i koniec są bardzo ciężkie – zauważa zawodnik - więc rozsądnie trzeba rozłożyć siły. Nie ma przypadków, wygrywają osoby trenujące" – stwierdza.

Biegi odbywają się na dystansach: 3 km, czyli koronny dystans w wojsku, który biegają wszyscy żołnierze przy testach sprawnościowych i 8 km oraz sztafety 4x2km i mieszana 4x1km.

Zawody wygrał 11. batalion lekkiej piechoty w Białymstoku przed 13. batalionem lekkiej piechoty w Białymstoku i 12. batalionem lekkiej piechoty w Suwałkach. Czwarty był 14. batalion lekkiej piechoty w Hajnówce.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
nie, 11 października 2020 07:16
Data ostatniej edycji: pon, 12 października 2020 07:54:52

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę