Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kwarantanna w szkole w Puchałach oraz ZSA w Łomży

- Żaden z uczniów, uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Puchałach, nie ma potwierdzonego zakażenia koronawirusem - mówi Cezary Zborowski, zastępca wójta gminy Łomża, potwierdzając informację, że osobą zakażoną jest jeden nauczyciel spoza gminy Łomża, "który miał lekcje także w tej szkole". Nauczyciel miał kontakt ze wszystkimi klasami, liczącymi ok. 50 dzieci, w ubiegłym tygodniu. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna SP z Puchał ogłosiły dni wolne do końca tego tygodnia. Kwarantanna napotkała również 4 klasy i nauczycielkę z Zespołu Szkół Akademickich w Łomży.

Julia Gulanowska, rzecznik Sanepidu w Łomży informuje, że "w poniedziałek wieczorem przyszedł pozytywny wynik badania na koronawirusa u jednego z nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Puchałach". W związku z tym, cała szkoła, jako mała - ok. 50-orga uczniów i 15 osób personelu z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami obsługi - powinna przejść na nauczanie zdalne.

Jednakże - jak podaje nam z kolei zastępca wójta Cezary Zborowski - dyrekcja z radą pedagogiczną zadecydowały, że w środę, czwartek i piątek dzieci mają wolne, natomiast w poniedziałek wszyscy powrócą jak zwykle do nauki. Łomżyński Sanepid najprawdopodobniej zaleci wszystkim uczniom i całemu personelowi z rodzinami kwarantannę do najbliższej soboty.

Rzecznik Gulanowska i zastępca wójta Zborowski nie chcą odnosić się do krążącej w społeczności szkolnej i po mieście nieoficjalnej informacji, kiedy pytamy do publikacji, czy zakażony nauczyciel SP w Puchałach to ksiądz katecheta z parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży. Ksiądz proboszcz z Krzyża Św. Andrzej Godlewski nie potwierdza ani nie zaprzecza, lecz uspokaja, że "ksiądz jest pod stałą opieką Sanepidu", odizolowany, zaś "parafia ma się dobrze i funkcjonuje normalnie".

- Trzy klasy licealne i jedna klasa z technikum informatycznego mają nauczanie zdalne z powodu bezpośredniego kontaktu z nauczycielką, u której potwierdzono obecność koronawirusa - podaje Barbara Turek, dyrektor Zespołu Szkół Akademickich w Łomży. Jedna klasa licealna pozostanie na tygodniowej kwarantannie do 12. października, trzy pozostałe - do 13. października. - Wszystkie inne klasy z naszego LO oraz TI mają zgodę Sanepidu na lekcje w trybie dziennym, gdyż zakażona nauczycielka nie miała z nimi bezpośredniego kontaktu, klasy mają przydzielone sale - precyzuje sympatyczna dyrektor ZSA. - Oprócz tego zgłosiłam 4 osoby z personelu, mające z tą nauczycielką kontakt. W gestii powiatowej stacji Sanepidu pozostaje rozstrzygnięcie, jak mają dalej postępować.

Mirosław R. Derewońko

mm
śr, 07 października 2020 14:51
Data ostatniej edycji: śr, 07 października 2020 17:22:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę