Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Nowy Posterunek Policji w Nowogrodzie

- To nie jest posterunek dla policjantów. To jest posterunek dla was, ludzi. Tu będą rozpatrywane ważne sprawy dla waszego życia – mówił nadinsp. Dariusz Augustyniak, I zastępca Komendanta Głównego Policji, podczas otwarcia nowo pobudowanego Posterunku Policji przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Nowogrodzie.

W 2018 roku rozpoczęła się procedura budowy nowego posterunku. Samorząd gminny przekazał działkę o powierzchni 1038 metrów kwadratowych a rząd za ponad 1 800 000 złotych, przy pomocy Programu Modernizacji Polskiej Policji, wybudował obiekt na 15 pomieszczeń, o powierzchni 139 metrów kwadratowych. - Cieszy mnie stanowisko Rady Miejskiej w Nowogrodzie, że mogliśmy użyczyć grunt, który w mojej ocenie jest najlepszym miejscem komunikacyjnym, by funkcjonariusze policji mogli sprawnie działać na rzecz mieszkańców obu gmin: Nowogród oraz Zbójna – mówił burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka. - Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie dobra praca i właściwe spojrzenie na problem bezpieczeństwa polskiego rządu i tutaj Panie Ministrze ogromne ukłony, bo dla mnie jest Pan ikoną bezpieczeństwa w kraju – i tu samorządowiec ukłonił się w stronę obecnego posła Jarosława Zielińskiego, a wcześniej wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Posterunki przywracają bliskość policji społeczeństwu w wymiarze dosłownym ale i funkcjonalnym – przypominał poseł Jarosław Zieliński w swoim wystąpieniu - ale i poprawiają warunki pracy samych funkcjonariuszy i czynią godnymi warunki obsługi mieszkańców. 

To w okresie urzędowania Jarosław Zielińskiego jako wiceministra podjęto decyzje o budowie posterunku w Nowogrodzie.

- To nie obiekt bezpieczeństwo tworzy a ludzie, którzy ten obiekt zasiedlają – mówił natomiast nadinspektor Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji -  Należy wam stworzyć jak najlepsze warunki, godne warunki pracy – podkreślał. Bezpośredni przełożony, mł. insp. Krzysztof Woźniewski, Miejski Komendant Policji w Łomży zostawił podwładnych z radą, a może rozkazem: Dbajcie jak o swoje – mówił.

- Czuję, jakby to było moje dziecko – wyjaśniał asp. szt. Mariusz Gołąbek, kierownik Posterunku Policji w Nowogrodzie -  jako jedyny już z tej starej obsady policjantów zostałem. Jestem tu od 2003 roku. Pracowałem w tych starych warunkach i teraz w nowych. Zadowolony pokazywał swój pokój - sprzęt już został zainstalowany, rzeczy poprzenoszone. - Jest tu o wiele więcej miejsca, lepsze wyposażenie i inny standard – cieszył się kierownik.

Obecny na uroczystości senator Marek Komorowski dziękował wszystkim za kierunek zmian i złożył, ze względu na koronawirusa, spóźnione życzenia z okazji policyjnego święta. Spóźnione, także przez koronawirusa, ale szczere były podziękowania burmistrza Grzegorza Palki, za całokształt współpracy, pani młodszej aspirant Agnieszce Dworakowskiej, dzielnicowej, która jakiś czas temu awansowała w komendzie.

Posterunek poświęcił były koordynator GR Nadzieja ks. dr Radosław Kubeł wspólnie z ks. kapelanem Pawłem Gralą. 

W pomieszczeniu socjalnym wójt Gminy Zbójna Elżbieta Parzych wspólnie z przewodniczącym Rady zostawili w prezencie torbę z „wyposażeniem kuchni”.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Poseł Jarosław Zieliński i burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka
Foto:
Foto:
Foto: Mł. insp. Krzysztof Woźniewski, Miejski Komendant Policji w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Asp. szt. Mariusz Gołąbek, kierownik Posterunku Policji w Nowogrodzie
Foto: Ks. Radosław Kubeł i ks. Paweł Grala
Foto: Ks. Radosław Kubeł i ks. Paweł Grala
Foto: Poseł Jarosław Zieliński
Foto:
Foto:
Foto: Poseł Jarosław Zieliński
Foto:
Foto: nadinsp. Dariusz Augustyniak, I zastępca Komendanta Głównego Policji
Foto:
Foto: Burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka
Foto: nadinspektor Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Wójt Gminy Zbójna Elżbieta Parzych gratuluje asp. szt. Mariuszowi Gołąbkowi, kierownik Posterunku
Foto: Asp. szt. Mariusz Gołąbek, kierownik Posterunku Policji w Nowogrodzie
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę