Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 listopada 2020 napisz DONOS@

„Wstań Ofiarny Orle Biały”

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża realizuje projekt pt.: „Wstań Ofiarny Orle Biały - obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej” dofinansowany z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Chcąc upamiętnić militarny sukces naszych bohaterskich przodków Biblioteka rozpoczęła  obchody 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, w ramach których zrealizuje cykl warsztatów patriotyczno historycznych pt: ”Kto Ty jesteś?”. Do udziału w warsztatach zaprasza dzieci i młodzież oraz Seniorów z terenu Gminy Łomża. W trakcie warsztatów będziemy w sposób twórczy i kreatywny popularyzować  i promować polskie dziedzictwo kulturowo historycznego. Uczestnicy stworzą latawce patriotyczne. 

Kulminacyjnym momentem obchodów będzie Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej zaplanowana na dzień 4.10.2020 r. w Podgórzu. Rekonstrukcja ta będzie upamiętnieniem Cudu nad Wisłą w atrakcyjnej, umożliwiającej interakcje formie. Będzie żywą lekcją historii dla dzieci i dorosłych. Po rekonstrukcji uczestnicy wcześniejszych warsztatów upamiętniając bitwę Warszawską puszczą wytworzone latawce. 

Działania w ramach projektu  skupiają  się na budowaniu wspólnoty wokół wartości patriotyczno-historycznych związanych z niepodległością i wydarzeniami z 1920 r.

Projekt realizowany jest we współpracy z Gminnym Ośrodkiem kultury w Pniewie oraz Stowarzyszeniem „Nasze Miejsce”. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie Ochotnicza Straż Pożarna z Podgórza.

Opracowała  Wiesława Kłosińska

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę