Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pierwsi w kraju

Prokuratorzy okręgu łomżyńskiego zostali najwyżej ocenieni w rankingu prowadzonym przez Prokuraturę Krajową. Jak podkreśla Prokurator Okręgowy Krystyna Michalczyk - Kondratowicz „ocena była obiektywna, a do jej przeprowadzenia przyjęto 21 kryteriów opisujących wszystkie dziedziny pracy prokuratorów”. Łomżyńscy prokuratorzy w swojej grupie, obejmującej 18 porównywalnych ilością spraw prokuratur okręgowych z kraju, byli najlepsi i wyprzedzili kolegów z Konina i Tarnowa.

Ocenie poddano wszystkie 44 prokuratury okręgowe dzieląc je na trzy grupy w zależności od liczby rozpatrywanych spraw. Łomżyńscy prokuratorzy, z liczbą ponad 5 tys spraw, które wpłynęły tu w pierwszym półroczu 2005 roku, znaleźli się w najliczniejszej grupie obejmującej 18 jednostek. Okazało się, że nie mają tu sobie równych - zajęli pierwsze miejsce. W sumie zdobyli 70% maksymalnej liczby punktów. Prokurator Michalczyk - Kondratowicz podkreśla, że „wynik jest tak dobry dzięki systematycznej i bardzo dobrej pracy wszystkich prokuratorów Prokuratur Rejonowych okręgu łomżyńskiego”.
Sławomir Kołakowski zastępca Prokuratora Okręgowego – dodaje że przy ocenie brane pod uwagę było zarówno liczba wpływających spraw do prokuratury, efektywność postępowań i sposób ich zakończenia, ale także stosowanie środków zapobiegawczych czy średnie obciążenie pracą prokuratorów. - „W Łomży każdy z prokuratorów średnio miesięcznie prowadzi 40 spraw. Jest to jedno z większych obciążeń w skali całego kraju” - mówi Kołakowski.
Jednym z podstawowych kryteriów branych do oceny pracy prokuratorów, był wskaźnik aktów oskarżenia i wniosków o dobrowolne poddanie się karze bez przeprowadzenie rozprawy do ogólnej liczby aktów oskarżenia. „W skali okręgu łomżyńskiego wskaźnik ten wyniósł 61%” - podkreśla prokurator Kołakowski. Dodaje także, że wcale nie oznacza to, że przestępcy mają łagodniejsze kary, a niewątpliwie usprawnia działanie wymiaru sprawiedliwości i zdecydowanie obniża koszty postępowań sądowych.

Przypomnijmy rok wcześniej w tym samym rankingu prokuratorzy okręgu łomżyńskiego zajęli czwarte miejsce.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę