Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zmarł ksiądz Stefan Pupek

24 września 2020 roku w wieku 85, w kapłaństwie 56 lat, zmarł emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej ksiądz Stefan Pupek - informuje Kuria Diecezjalna w Łomży. Ostatnio duchowny pełnił pomoc duszpasterską w parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży.

Ks. Stefan Pupek urodził się 25.10.1935 roku w Czerwonem koło Kolna. Został wyświecony na księdza 23.05.1964 roku przez bpa Falkowskiego. 

Był wikariuszem w: Radziłowie, Jedwabnem, Ostrołęce, Małkini, Wąsoszu, Łapach.

W 1982 roku został proboszczem parafii w Dabrówce koło Ostrołęki. Następnie w 1985 roku wziął urlop chorobowy. Od 1986 roku był wikariuszem w parafii Św. Brunowa w Łomży. Potem od 1988 roku pełnił rolę rezydenta w parafii Bożego Ciała w Łomży. W 1993 roku został wikariuszem w parafii Bożego Miłosierdzia w Łomży, a od 2004 roku pełnił pomoc duszparsterską w tej samej parafii.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:
- Dnia 25 i 26 września br. (piątek i sobota) od godz. 18.00 do 21.00 wystawienie ciała Zmarłego Kapłana w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży (dolny kościół).

- Dnia 27 września br. (niedziela) o godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży (górny kościół).

Ciało śp. Księdza Stefana Pupka zostanie pochowane w grobie kapłańskim na cmentarzu komunalnym w Łomży (ul. Przykoszarowa).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę