Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska "Dziesiątka" w najlepszej dziesiątce w Polsce!

Reprezentacja szachowa Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży zajęła 9. miejsce podczas odbywających się dniach 14-16 września br. w Szklarskiej Porębie Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych o Puchar Ministra Sportu.

Zespół "Dziesiątki" wywalczył awans do krajowego czempionatu dzięki zdobyciu srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które rozegrane zostały w Suwałkach. Na tej imprezie łomżanie sensacyjnie pozostawili w pokonanym polu rządzące od lat niepodzielnie w tych rozgrywkach szkoły z Białegostoku i Suwałk, a okazali się słabsi jedynie od reprezentacji drugiej z suwalskich szkół, SP 11. Sukces był tym większy, że nasza szkoła grała zdecydowanie najmłodszym składem, w którym występowała dwójka 12-latków - Dominika Ciszewska i Bartosz Chełstowski oraz dwójka 9-latków - Piotr Ciszewski i Jerzy Chełstowski. I właśnie w takim zestawieniu drużyna SP 10 wybrała się do dalekiej Szklarskiej Poręby, by tam rywalizować z najlepszymi ekipami z całego kraju. Jak się na miejscu okazało łomżanie mieli drugi najmłodszy zespół spośród 19 zgłoszonych ekip.

Mimo gry często ze sporo starszymi rywalami każdy z członków łomżyńskiej drużyny dał z siebie wszystko i to przyczyniło się do uplasowania się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw. W jedenastu rozegranych meczach najwięcej punktów zdobyli grający na pierwszej szachownicy Bartosz Chełstowski oraz Dominika Ciszewska (czwarta szachownica) - po 6,5. Na drugiej desce Jerzy Chełstowski wywalczył 5 oczek, a na trzeciej Piotr Ciszewski pół punktu mniej. Łomżyńska ekipa zgromadziła łącznie 11 punktów meczowych odnosząc 4 zwycięstwa, 3 remisy i ponosząc 4 porażki. Warto wspomnieć, że SP 10 Łomża okazała się najlepszą szkołą z naszego województwa na tym turnieju. Mistrz województwa zajął bowiem 12. lokatę zdobywając 10 punktów meczowych.

IMG_0488.jpg

Wyjazd reprezentacji łomżyńskiej szkoły doszedł do skutku dzięki wsparciu Pana Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego oraz nieocenionej pomocy Pani Dyrektor szkoły, Jadwigi Kirejczyk.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę