Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 października 2020 napisz DONOS@

ROAD SAFETY DAYS w Łomży

- Na bezpieczeństwo na drodze mają wpływ trzy elementy: kierowca dobrze wyszkolony, pojazd sprawny technicznie i infrastruktura – mówi Komisarz Anna Mandziuk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży. Funkcjonariusze z tegoż Wydziału Policji, wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży, w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności, zorganizowali Dzień Ruchu Drogowego.

- Ideą akcji ROAD SAFETY DAY jest „wizja zero” czyli zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to przede wszystkim wiedza elementarnych przepisów Ruchu Drogowego, ale też wyobraźnia na drodze, kultura ruchu drogowego i odpowiedzialność – wyjaśnia Komisarz Anna Mandziuk. - Kierowca siadając do samochodu jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale też za tych innych użytkowników ruchu drogowego. Im lepiej wyszkolony kierowca tym jazda jest bezpieczniejsza - podkreśla Komisarz.

- Każde doskonalenie się, w każdej dziedzinie, prowadzi do bezpiecznych dni na polskich drogach – wtórował Pani Komisarz Dariusz Pykało, egzaminator w WORD Łomża, z którym każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności jazdy jak na egzaminie praktycznym, tyle że bez konsekwencji. 

Obecni mogli zobaczyć podstawowe przyrządy pracy policjanta ruchu drogowego, poznać dokładny sposób działania. Najbardziej, sądząc po zainteresowaniu, spodobało się wszystkim nieoznakowane policyjne BMW. Policjanci rozmawiali na temat zagrożeń związanych m.in. z przekraczaniem dozwolonej prędkości, podejmowaniem ryzykownych manewrów na drodze, korzystaniem z telefonu podczas jazdy samochodem czy nieużywaniem pasów bezpieczeństwa.

Na placu przed Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży mundurowi prowadzili działania profilaktyczne związane z promowaniem pozytywnych postaw wśród kierowców i pieszych, ale kontrole na terenie całego powiatu, mają na celu eliminowanie takich zachowań na drogach, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – podają policjanci w komunikacie.

Celem projektu ROAD SAFETY DAYS jest podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej problemu jakim jest duża liczba osób zabitych na drogach całej Europy. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych uczestników ruchu drogowego. Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z Wizją Zero – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Pamiętajmy – proszą policjanci - bezpieczeństwo na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i na drodze kierujmy się rozsądkiem. Nie tylko tego jednego dnia.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę