Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 października 2020 napisz DONOS@

Trudna i rzadka akcja ratownicza

- To była trudna i mozolna akcja ratownicza – mówi st.bryg. Dionizy Krzyna, Komendant Miejski PSP w Łomży. Mimo wysiłku strażaków nie udało się uratować zasypanego 38-letniego mężczyzny.

W otrzymanym zgłoszeniu była informacja, że poszkodowany jest na głębokości 3-4 metrów - informuje st. bryg. Dionizy Krzyna - Po akcji okazało się, że ciało znaleźliśmy na głębokości 8 m, między kręgami.

Komendant PSP w Łomży podkreśla trudność akcji. Ratownicy pracowali rękami i drobnym sprzętem ratowniczym. W pewnym momencie, ze względu na niestabilną konstrukcję kręgów, ratownicy musieli odstąpić od wybierania piachu. Zdecydowano wtedy o wykopaniu, przy pomocy ciężkiego sprzętu tj. koparek, bocznego dostępu do powstającej studni. Akcja dotarcia do mężczyzny trwała ponad 4 godziny. Ratownicy podkreślają, że studnia powstawała w trudnym, niestabilnym gruncie. Podchodząca woda i kurzawka utrudniały działania.

Zasypało człowieka


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę