Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyński szpital najlepszy w podlaskim

Główne zdjęcie
Szpitale najlepsze w kraju

Szpital Wojewódzki im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży wygrał ranking Rzeczpospoliej na najlepszy szpital w województwie podlaskim. W skali kraju Łomża uplasowała się na 65 miejscu. Kolejny z podlaskiego Szpital MSWiA w Białymstoku jest dopiero 78, a jako trzeci z regionu - na 83 miejscu w kraju - jest Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem.

"Szpital Wojewódzki w Łomży chwali się głównie kardiologią, okulistyką i oddziałem intensywnej opieki nad noworodkami. - Udało się uratować kilkoro dzieci które urodziły się z wagą poniżej 500 gramów. Dzieci żyją i funkcjonują normalnie - mówi Rzeczpospolitej dyrektor Marian Jaszewski.
Dobrze wyposażony jest też oddział rehabilitacji. Na wysokim poziomie są oddziały laryngologii i urologii. - „Mieścimy się, co prawda, na prowincji, ale jakością usług i sprzętem nie odbiegamy od europejskich standardów. Tu liczy się pacjent - przekonuje Jaszewski.”
Rzeczpospolita artykułowi opisującemu podlaska część rankingu najlepszych szpitali nadała tytuł „Dążą do europejskiego poziomu”.

W rankingu brano pod uwagę, które placówki mają najlepszy sprzęt i kadrę, jaka jest ich sytuacja finansowa, czy zdobywają certyfikaty. Oceniany był też komfort pacjenta i jakość jego leczenia. Punkty przyznawano zarówno za dostęp do telefonu i łazienki w salach dla pacjentów, jak i za klimatyzację na sali operacyjnej.
W sumie można było zdobyć 1000 punktów, zwycięzca rankingu - Centrum Onkologii z Bydgoszczy, ma ich aż 889. Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zdobył 674,87 punkta.

Ranking szpitali Rzeczpospolitej od strony merytorycznej przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

zobacz: Ranking szpitali Rzeczpospolitej

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę