Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 29 września 2020 napisz DONOS@

Udane mistrzostwa pływaków z UKS Butterfly

Główne zdjęcie

W dniach 12-13 września, w Suwałkach zostały rozegrane Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat - I runda. Zawodnicy łomżyńskiego UKS Butterfly zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając łącznie 10 medali w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach.

Po prawie półrocznej przerwie spowodowanej wybuchem epidemii, do rywalizacji powrócili młodzi pływacy. W ostatni weekend, na suwalskim basenie, brali udział w zawodach w ramach Drużynowych Mistrzostw Młodzików rocznika 2007 i 2008. Pomimo „skrócenia” okresu treningów w wodzie, które – z uwagi na zamknięcie basenów – nie odbywały się do połowy czerwca, podopieczni łomżyńskiego klubu zdołali przygotować formę, pozwalająca na osiągnięcie zadowalających rezultatów. 

Podopieczni trenerów Tomasza Drozdowskiego i Bartosza Kutnego, zdobyli indywidualnie 7 medali: 
- Eliza Chrzanowska (12 l.) – dwa medale srebrne w stylu grzbietowym na dystansie 100 i 200 m
- Maja Dużyńska (12 l.)  – medal brązowy w stylu grzbietowym na dystansie 100 m.
- Miłosz Parzych (13 l.) –  dwa medale złote w stylu grzbietowym na dystansach: 100 i 200 m, 
- Ignacy Balkiewicz (13 l.) - medal brązowy w stylu grzbietowym na dystansach: 100 i 200 m

Pierwszego dnia zawodów, męska sztafeta w składzie: Żochowski, Balkiewicz, Parzych i Darmetko, na dystansie 4 x 50m stylem zmiennym, sięgnęła po srebrny medal, zaś ich koledzy w składzie: Pachucki M., Pachucki Sz., Kuteszko, Chajęcki - uplasowali się na najniższym stopniu podium.

Następnego dnia męskie sztafety rywalizowały w konkurencji 4 x 50 m stylem dowolnym. Nasi chłopcy zdobyli tym razem brązowy medal, ulegając o 0,62 sek. drużynie z Olsztyna oraz o 1,5 sek. drużynę suwalską. Druga sztafeta osiągnęła czwarty rezultat.

„Serdecznie gratuluję wszystkim młodym zawodnikom, którzy w tym trudnym dla pływaków czasie, podjęli trud treningów i przygotowań do zawodów. W czasie zamknięcia obiektów organizowaliśmy treningi ogólnorozwojowe na lądzie, w których uczestniczyły dzieci. To pozwoliło, przynajmniej w jakimś stopniu utrzymać formę. Treningów w wodzie nie jest jednak w stanie zastąpić trening realizowany na lądzie. Szczególnie cieszą wyniki dwóch sztafet, gdyż pokazują, że jako klub mamy potencjał do budowania silnej drużyny i osiągania wysokich rezultatów.” – mówi Prezes Jarosław Szeremet.

Łomżyńscy pływacy rywalizowali w składzie: (rocznik 2008) Eliza Chrzanowska, Maja Dużyńska, Igor Darmetko, (rocznik 2007r.) Miłosz Parzych, Ignacy Balkiewicz, Patryk Żochowski, Szymon i Marcel Pachuccy, Piotr Grala, Grzegorz Kuteszko i Jakub Chajęcki.

200612113236.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę