Dobre wyniki lekkoatletów

Kolejne cztery dobre starty mają za sobą zawodnicy klubu „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża.

W minionym tygodniu nasi zawodnicy będąc na zgrupowaniu sportowym w Szklarskiej Porębie „przy okazji” wzięli udział w Memoriale im. Wiesława Kiryka w Oleśnicy. W tych zawodach awans na Mistrzostwa Polski wywalczyli Paweł Dąbrowski (200-22.57) oraz Piotr Bagiński (600m-1.29,26). Rekord życiowy na 200m-26,23 pobiła Maja Łyskowka a dobre rezultaty w biegu na 1500m uzyskały Sandra Michalak i Justyna Korytkowska (odpowiednio 4:29,77 i 4:31,79).

Kolejny weekend był bardzo pracowity ponieważ łomżyńscy lekkoatleci startowali aż w 3 miejscach. Najpierw w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS (Ciechanów) wywalczyli 2 brązowe medale oraz 3 kolejne awanse na Mistrzostwa Polski a następnie w mistrzostwach województwa Podlaskiego (Białystok) wywalczyli 12 medali. Jednak najważniejszą imprezą były Mistrzostwa Polski Seniorów (Włocławek) w których wywalczyli kilka wysokich lokat i rekordów życiowych. Obecnie do rozgrania we wrześniu zostały jeszcze Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Juniorów, Juniorów młodszych, młodzików oraz 10 000m seniorów. Do tych wszystkich mistrzowskich imprez na razie awans wywalczyło 21 osób a dalsze 5 ma realne szanse, aby wziąć udział w tych zawodach.