Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

18 DH Sławiec

18 Drużyna Harcerska im. Henryka Sucharskiego przy Szkole Podstawowej w Sławcu.

Nasza drużyna została powołana jeszcze pod koniec lat 80-tych i działa z niewielkimi przerwami do dnia dzisiejszego. Obecnie drużynową jest hm. Dorota Górska.

Głównym celem w codziennej pracy drużyny jest praca z Prawem Harcerskim: zapoznanie z poszczególnymi punktami i przestrzeganie go, na co dzień.

Szczegółowe zamierzenia w pracy drużyny to:
   1. uczenie samodzielności poszczególnych członków oraz zastępów, integrowanie zastępów;
   2. poznanie symboliki harcerskiej, stosowanie i tworzenie nowej obrzędowości drużyny;3. samodoskonalenie poprzez opracowanie i realizowanie prób na stopnie harcerskie oraz sprawności
   4. Uczenie współpracy i współdziałania poprzez zadania zespołowe: Święto Pieczonego Ziemniaka dla uczniów szkoły, Akcja „Góra grosza”, Wigilia drużyny,
   5. praca na rzecz środowiska: opieka nad zwierzętami w czasie zimy w ramach prób na stopnie;
   6. poznawanie historii harcerstwa łomżyńskiego poprzez spotkania z weteranami harcerskimi
   7. poznawanie technik harcerskich: węzły, elementy terenoznawstwa, szyfrowanie, szczególnie podczas organizacji i udziału w biegach terenowych i grach harcerskich dla harcerzy z drużyny oraz uczniów szkoły.
   8. rozśpiewanie drużyny.
   9. udział w imprezach hufca – Rajd Pamięci Września’39 w Wiźnie, Zlot z okazji Święta Niepodległości w Łomży, Mikołajkowy Zlot Drużyn Harcerskich w Wiźnie, „Betlejemskie światło pokoju”, Zimowy Zlot Drużyn Harcerskich w Łomży, Zlot z okazji Dnia Myśli Braterskiej, Zlot „Na powitanie lata” w Nowym Młynie.

Udział w Zlotach to okazja do wymiany doświadczeń, poznania nowych ciekawych ludzi, poznanie historii harcerstwa na tle wydarzeń z historii Polski. Podczas nich nowi członkowie drużyny często otrzymują barwy drużyny lub składają Przyrzeczenie Harcerskie.
Ważnym wydarzeniem w życiu drużyny jest spotkanie wigilijne, w którym uczestniczą obecni i dawni członkowie drużyny oraz zaproszeni goście. Jest to okazja wspomnień tego, co było i planów na przyszłość.

Na podsumowanie roku harcerskiego jeździmy na bazę w Nowym Młynie na Zlot „Na powitanie lata”. W czerwcu 2005 roku wyruszyliśmy rowerami, a w ramach zwiadu terenowego poznaliśmy w Czartorii rodzinę jednego z pierwszych dyrektorów naszej szkoły. W zamian za pomoc w ogródku zostaliśmy hojnie ugoszczeni, z zapowiedzią stałej współpracy.

Opracowała:
Drużynowa
hm. Dorota Górska


 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
GG: 3079355
e-mail hufca

administrator strony
e-mail
GG: 762313

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Odnośniki

Księga gości


 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę