Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Problemy z odbiorem śmieci w Kolnie

Główne zdjęcie
Hałda śmieci na wysypisku w Czartorii

Problemy z odbiorem śmieci od mieszkańców i perspektywa wyższych opłat. To kłopoty, z którymi muszą zmierzyć się władze Kolna, po tym, kiedy RIPOK (Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów) w Czartorii przestał przyjmować odpady.

Przerwa w normalnej pracy instalacji jest efektem pożarów hałd śmieci, do których dochodziło tam w ostatnich tygodniach. Jak mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda, na razie odpady są gromadzone na terenie jednej z miejskich spółek.

- Musimy składować śmieci na PSZOK-u naszym, to dobrze, że mamy ten PSZOK dosyć pokaźnych rozmiarów, a także w kontenerach. Odbieramy z opóźnieniem śmieci. Tam, gdzie pojemniki nie są pełne, staramy się, żeby były zapełnione do końca. Mamy trochę zapasu kontenerów, ale już bardzo niewiele. I będziemy  zmuszeni podpisać umowę. Dobrze, że w ogóle znalazł się RIPOK, który będzie przyjmował od nas, jest w w Ostrowi Mazowieckiej - mówi Andrzej Duda.

Ale zmiana odbiorcy odpadów oznacza też zmianę stawek. W tym przypadku na znacznie wyższe - dodaje Andrzej Duda.

- Niestety poniesiemy większe wydatki, bo w Czartorii cena odpadów np. zmieszanych wynosiła około 400 zł netto, czyli około 426 zł brutto za tonę na bramie, tutaj w Ostrowi będzie to około 500 zł netto, czyli znacznie wyżej - dodaje burmistrz. 

Umowa z firmą z Ostrowi Mazowieckiej będzie tymczasowa i podpisana tylko na czas przerwy w pracy wysypiska w Czartorii. Władze Kolna zastanawiają się teraz jak zbilansować wyższe koszty, żeby nie podnosić opłat, które płacą mieszkańcy miasta.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę