Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Łobodziński mistrzem Polski w biegu alpejskim

- Nie było to łatwe zwycięstwo, pomimo iż prowadziłem przez większość dystansu. - mówił po wygranym biegu Piotr Łobodziński - Musiałem dość mocno popracować, aby odeprzeć ataki młodszych rywali. Ostatecznie wygrałem o ponad 20 sek. i jako jedyny łamiąc 40 min.

W upalną niedzielę 9. sierpnia, podczas Biegu na Wielką Sowę odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Alpejskim. 10-kilometrowa trasa o przewyższeniu 600m prowadziła z Ludwikowic Kłodzkich na szczyt Wielkiej Sowy (1014 m npm).

Od startu bardzo mocne tempo narzucił obrońca tytułu Sylwester Lepiarz. Później, dzięki dobremu przygotowaniu,  prowadzenie objął reprezentant LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża Piotr Łobodziński, który tempo utrzymał i wypracował jeszcze 3km prowadzenie. Łobodziński nie oddał już tej przewagi do mety zdobywając swój 4. medal MP w biegach górskich (poprzednie 2011 - brąz, 2014 - złoto i 2017 - srebro). Lekkoatleta z Łomży tym samym zakwalifikował się na listopadowe Mistrzostwa Świata, które mają się odbyć na Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie). - Nie licząc medali drużynowych jest to mój 6. indywidualny medal MP w lekkiej atletyce. - cieszył się Łobodziński - Co ciekawe takim złotem od razu zdobyłem klasę mistrzowską PZLA - podsumował zadowolony.

Wysokie 5. miejsce MP zajęła Iwona Wicha, także reprezentująca klub z Łomży, prywatnie żona Piotra Łobodzińskiego.

Podczas Biegu na Wielką Sowę rozgrywano także MP weteranów, w związku z czym Łobodziński zdobył swój pierwszy medal w kategorii masters (M35), ale jak sam przyznał, było to przy okazji, gdyż interesuje go na razie rywalizacja seniorska, a nie weterańska.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę