Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

piątek 14.10.2005

Kurier Poranny - Prawo po stronie matki Gazeta Współczesna - Majątkiem podzielą się sąsiedzi Gazeta Współczesna - Za biedni na starania

Kurier Poranny - Prawo po stronie matki
Barbara i Sławomir W. mają prawo domagać się od szpitala z Łomży kosztów utrzymania niepełnosprawnego dziecka - uznał wczoraj Sąd Najwyższy w Warszawie. Bo to właśnie tamtejsi lekarze - przez odmowę wykonania badań prenatalnych - zadecydowali za nich o urodzeniu chorego dziecka.
- Z jednej strony trudno się cieszyć, że ci ludzie przez tyle lat mieli tak wielkie kłopoty, tyle lat walczyli - mówi profesor Zbigniew Hołda, pełnomocnik rodziny. - Ale są, tak jak i ja, zadowoleni z tego orzeczenia. Chociaż teraz chcą już tylko, by to wszystko jak najszybciej się skończyło.
Teraz w ciągu najbliższych miesięcy sprawa powinna z powrotem trafić do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. A wytyczne co do przeprowadzenia tego procesu są jednoznaczne: jeśli można legalnie przeprowadzić aborcję, gdy zachodzi "duże prawdopodobieństwo" uszkodzenia płodu stwierdzone w wyniku badań prenatalnych lub innych przesłanek medycznych, to Barbarze W. tego prawa odmówiono. I rodzice dziecka mają prawo do dochodzenia roszczeń związanych z kosztami wychowywania niepełnosprawnego dziecka. Apelacja będzie też musiała ustalić, czy łomżyńscy lekarze świadomie odmówili badań prenatalnych, czy było to tylko zaniedbanie.
- Jeśli sąd apelacyjny będzie postępował zgodnie ze wskazówkami tego wyroku to rodzicom tego dziecka zostanie przyznane odszkodowanie - uważa prof. Hołda.
więcej: Kurier Poranny - Prawo po stronie matki

Gazeta Współczesna - Majątkiem podzielą się sąsiedzi
Łomżyński Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego zostanie podzielony pomiędzy okręg mazowiecki i białostocki – dowiedzie-liśmy się nieoficjalnie. Wiążacą decyzję w tej sprawie ma podjąć w ciągu kilku dni Zarząd Główny PZW.
Gwoździem do trumny isteniejącego od 1981 roku okręgu była ubiegłoroczna strata prawie 200 km rzeki Pisy i Narew wraz dopływami. Łącznie ponad tysiąc kilometrów linii brzegowej, które wykupiło prywatne gospodarstwo rolno-rybackie mające siedzibę w podłomżyńskich Kownatach. Łomżyńskiemu okregowi PZW pozostał majątek w postaci ośrodka hodowlanego w Wilamowie wraz ze stawami oraz dzierżawa rzeki Nurzec.
więcej: Gazeta Współczesna - Majątkiem podzielą się sąsiedzi

Gazeta Współczesna - Za biedni na starania
Kpiną radny Zbigniew Twarowski nazwał informację na temat funkcjonowania Urzędu Miasta i jego przygotowania do pozyskiwania unijnych pieniędzy, wg planu opracowanego przez władze. To jedno z niewielu miast w regionie, które nie ubiegało się o unijne fundusze.
Z danych przedstawionych radnym na ostatniej sesji wynika, że urzędnicy z Kolna są przeszkoleni i przygotowani do tego, by walczyć o pieniądze z funduszy strukturalnych. W szkoleniach uczestniczył nawet sam burmistrz. Niestety, wiedza ta nie została spożytkowana z korzyścią dla mieszkańców.
więcej: Gazeta Współczesna - Za biedni na starania


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę