Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Prezes Kopczewski pozostaje na stanowisku w PZPN

Główne zdjęcie
Sławomir Kopczewski

- Bardzo się cieszę z tego, że delegaci docenili to, co się działo w Podlaskim Związku Piłki Nożnej przez ostatnie cztery lata, i udzielili mi kredytu zaufania na kolejną kadencję – stwierdził prezes Sławomir Kopczewski z Podlaskiego ZPN w Białymstoku, którego ponownie na prezesa PZPN wybrało 96 delegatów spośród 124 uczestniczących w Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym. Prezes Sławomir Kopczewski optymistycznie podsumował zakończoną właśnie kadencję: - Zawsze nam wmawiano, że jesteśmy Polską B, że tu to się nie uda, nie można, nie potrafimy. Minione cztery lata pokazały co innego.

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Podlaskiego Związku Piłki Nożnej odbywało się 1. sierpnia 2020 na Stadionie Miejskim w Białymstoku. W sobotnim zjeździe delegatów PZPN wzięli udział – jak informuje Magdalena Bieńkowska, asystentka zarządu w Podlaskim ZPN - „przedstawiciele wszystkich klubów i akademii  piłkarskich z Podlasia”. Początkowo było trzech kandydatów: oprócz dotychczasowego prezesa Sławomira Kopczewskiego, o fotel prezesa ubiegał się Witold Dawidowski - prezes Podlaskiego ZPN w latach 2000 - 2016, oraz Dariusz Dubiński – od wielu lat pracownik biura Podlaskiego ZPN i ostatnio dyrektor biura. W trakcie prezentacji pretendentów Witold Dawidowski postanowił przekazać zebranym decyzję, że wycofał się z kandydowania. Mandat zaufania od delegatów otrzymał Sławomir Kopczewski, kierujący Podlaskim ZPN od 4 lat. Dostał 96 głosów, podczas gdy jego konkurent Dariusz Dubiński - 27 głosów. Jeden głos okazał się nieważny.

- Dziś jesteśmy już w innym miejscu, niż kiedy startowaliśmy – mówił po ogłoszeniu wyników prezes Kopczewski. - Wiele rzeczy nam się udało, ale przed nami wciąż wiele wyzwań. Obiecuję ciężką pracę dla związku, a także transparentność w działaniu. Dalej chcę podążać w kierunek zmian, jaki wspólnie wyznaczyliśmy cztery lata temu. 

Wśród zrealizowanych zadań, prezes Kopczewski wskazał: wyjście z długów, reorganizację pracy Podlaskiego ZPN i poprawę wizerunku związku. Docenił to Polski ZPN, który – jak pisze asystentka Podlaskiego ZPN - „coraz częściej przyznaje naszemu regionowi organizację międzynarodowych imprez”. Wybrano również nowy zarząd PZPN. - Nastąpiło kilka nowych „transferów” - relacjonuje Pani Bieńkowska. - W zarządzie pojawiły się osoby, które dotychczas nie działały we władzach Podlaskiego ZPN.

Sławomir Kopczewski ma 49 lat. Absolwent AWF w Warszawie jest trenerem z licencją UEFA Pro. Zaczynał jako bramkarz i przeszedł wszystkie szczeble kariery trenerskiej.- Chwalony za pracę w Jagiellonia Młoda Ekstraklasa – wylicza asystentki. - Z sukcesami prowadził II-ligowe zespoły, m.in., Sokół Sokółka oraz Ruch Wysokie Mazowieckie, był także II trenerem ekstraklasowego GKS Bełchatów. 

 

Mirosław R. Derewońko

Foto: Sławomir Kopczewski
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę