Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Startuje rekrutacja do nowego żłobka

Rodzice małych dzieci, którzy chcieliby posyłać je do nowego miejskiego żłobka mogą pobierać dokumenty rekrutacyjne, a od przyszłego poniedziałku będzie można je składać. Miejski Żłobek nr 3 powstaje na bazie Przedszkola Publicznego nr 14 przy ul. Kołłątaja 8. Dzięki temu, że powstaje przy wsparciu środkami unijnymi teraz rodzice zyskają także bezpłatne wyżywienie dla swoich dzieci.

Realizowany unijny  projekt zakłada zwiększenie aktywności zawodowej i zatrudniania wśród 25 rodziców (23 kobiet i 2 mężczyzn), co wiąże się z naborom „odpowiednich” uczestników, aby władze miasta mogły formalnie rozliczyć się ze zrealizowanego celu.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby zamieszkujące na terenie miasta Łomża:

  • rodziców/opiekunów prawnych pełniących funkcje opiekuńcze nad dziećmi do lat 3 –  tym   powracających na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowywaniem dzieci (przebywających na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym)
  • rodziców/opiekunów prawnych pełniących funkcje opiekuńcze nad dziećmi do lat 3 pozostających bez zatrudnienia (bezrobotnych/nieaktywnych zawodowo) planujących powrót na rynek pracy
  • pracujących rodziców/opiekunów prawnych pełniących funkcje opiekuńcze nad dziećmi do lat 3

Kryterium udziały w projekcie tj. posiadanie statutu osoby bezrobotnej, biernej zawodowo lub powracające na rynek pracy po urlopie rodzicielskim lub macierzyńskim oraz osoby pracującej musi być spełnione na dzień 3 sierpnia 2020 r. 

Nowy miejski żłobek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Wybrani „uczestnicy projektu”, czyli rodzice małych dzieci, otrzymają wsparcie w zakresie opieki żłobkowej nad dziećmi i bezpłatnego wyżywienia. To składa się z czterech posiłków: pierwszego i drugiego śniadania, obiadu składającego się z dwóch dań oraz podwieczorku. Zgodnie z zapowiedzią w pierwszej kolejności do nowego żłobka mają zostać przyjęte dzieci, które do 1 września ukończą 2 lata. 

Rodzice dzieci chcących skorzystać z tego projektu powinni złożyć wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym w terminie od 3 sierpnia (poniedziałku) do 6 sierpnia (czwartku) w sekretariacie Przedszkola Publicznego nr 14 przy ul. Kołłątaja 8 

Więcej informacji i wnioski dostępne są na stronie www.przedszkole14.lomza.pl/zlobek

W Łomży od lat brakuje miejsc w żłobkach. W mieście funkcjonują tylko dwie samorządowe placówki, które w sumie są w stanie przyjąć 98 dzieci. Rodzice dzieci, które zostają do nich przyjęte płacą tylko 1 zł za godzinę opieki plus koszty wyżywienia, a resztę kosztów pokrywa budżet miasta. Niestety miejsc w miejskich żłobkach jest zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Rodzice dzieci, które nie dostają się do miejskich żłobków sami muszą zapewnić opiekę maluchom, albo mogą skorzystać ze znacznie droższej oferty Stowarzyszenia „Edukator”, które także w dwóch swoich żłobkach może przyjąć do 48 dzieci. Działacze stowarzyszenia i rodzice dzieci z jego żłobków od lat zabiegali o możliwość dotacji z miasta na ich prowadzenie, aby opłaty były porównywalne z tymi wnoszonymi w miejskich żłobkach, ale władze miasta nigdy nie chciały się na to zgodzić. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę