Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirus - raport

- Sytuacja jest już stabilna. Te wcześniejsze ogniska zakażenia wygasają – mówi Juli Gaulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Po wybuchu w mieście drugiej fali zakażeń w drugiej połowie czerwca, od dwóch tygodni widoczne jest wyraźne zahamowanie nowych zakażeń. Wczoraj w mieście i najbliższej okolicy nie było żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. W województwie podlaskim są dwa.

Nowe przypadki zakażenia w województwie podlaskim to:

  1. młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa
  2. mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego, izolacja domowa.

W sumie od połowy marca w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 917 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. 16 osób po zakażeniu zmarło, a 777 osób zwalczyło wirusa i uznawanych jest za ozdrowieńców. 

Obecnie Sanepid w Łomża za zakażonych koronawirusem uważa obecnie 9 mieszkańców miasta, ale Podlaski Urząd Wojewódzki wciąż podaje, że aktywnych przypadków w Łomży jest aż 37. Różnica wynika z liczny ozdrowieńców.  Z 98 zakażonych od marca wirusem SARS-CoV-2 mieszkańców Łomży, według PSSE w Łomży zwalczyło go 89 osób, a  według danych PUW tylko 61 osób. 

Z danych PSS-E w Łomży wynika, że liczba objętych kwarantanną w związku z koronawirusem we wtorkowy poranek to 54 osoby z miasta i 59 na terenie powiatu łomżyńskiego. W większości to Ukraińcy i Białorusini, którzy przyjechali do Polski do pracy i zobowiązani są do przejścia dwutygodniowej kwarantanny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę