Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

„Sąsiedzi” dzielą pieniądze dla szkół

Gminy Łomża, Piątnica, Śniadowo, Miastkowo i Wizna otrzymają pieniądze na poprawę jakości edukacji, wyrównanie szans dzieci i wzmacnianie kompetencji zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Zarząd województwa podlaskiego przyznało dofinansowanie unijnej na 5 projektów zgłoszonych w ramach naboru przeprowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi”.

Gmina Łomża zrealizuje projekt skierowany do uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Kupiskach, SP w Podgórzu i SP w Wygodzie. Uczniowie wezmą udział w zajęciach dodatkowych, nauczyciele podniosą swoje kompetencje podczas szkoleń. Szkolne pracownie zostaną wyposażone w pomoce dydaktyczne. Działania te będą kosztowały 288 tys. zł, dofinansowanie pokryje 273,5 tys. zł.

Gmina Piątnica, wraz z Fundacją Akademia Nauki w Białymstoku przeprowadzą projekt obejmujący dodatkowe zajęcia dla uczniów, szkolenia z efektywnej nauki, warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, doposażenie szkoły w pomoce naukowe i sprzęt informatyczny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy. Koszt wynosi 328 tys. zł, dotacja to 303 tys. zł.

Gmina Śniadowo dla uczniów Szkoły Podstawowej w Szczepankowie zorganizuje zajęcia dodatkowe, wyjazd w ramach „Zielonej Szkoły” i wyjścia do instytucji kulturalnych, wyposaży pracownię fizyczno-chemiczną i komputerową, kupi materiały dydaktyczne: podręczniki, scenariusze zajęć, materiały multimedialne. Koszt tego projektu wynosi 230,6 tys. zł, dofinansowanie z RPOWP 219 tys. zł.

W Szkole Podstawowej w Miastkowie za pieniądze z dotacji organizowane będą zajęcia dodatkowe dla uczniów, m.in.: z języka niemieckiego, angielskiego, przyrody, wokalno- instrumentalne, muzyczno-rytmiczne, a nauczyciele podniosą swoje kompetencje podczas szkoleń. Szkoła zyska również wyposażenie, m.in. sprzęt komputerowy czy pomoce dydaktyczne. Wartość tego projektu wynosi 135 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP stanowi 127,5 tys. zł.

Gmina Wizna swój projekt skieruje do uczniów Szkoły Podstawowe w Rutkach i SP w Wiźnie. Wezmą udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z języka angielskiego, zajęciach rozwijających kompetencje cyfrowe, a ich nauczyciele w szkoleniach. W ramach projektu zostaną doposażone pracownie w tych szkołach. Działania te będą kosztowały blisko 213 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie 199,5 tys. zł.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę