Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

35 tys chce dołożyć Ostrołęka do łomżyńskiego funduszu...

35 tys złotych – to kwotą jaką deklaruje dołożyć Ostrołęka do Łomżyńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. Miasto chce współtworzyć fundusz – bo jak mówi – skorzystają na tym ostrołęccy przedsiębiorcy. Jednak decyzję – czy samorząd dołączy do łomżyńskiego funduszu – podjąć muszą miejscowi radni. To bardzo korzystna propozycja – tak o pomyśle przystąpienia do Łomżyńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych mówi wiceprezydent Ostrołęki, Stanisław Rybski. Zwłaszcza, że Ostrołęka miała już plany stworzenia własnego funduszu, które rozmyły się szybko - gdy miasto poznało koszty przedsięwzięcia. "Trzeba mieć co najmniej milion złotych" - mówi Rybski.

Dlatego mniejszym kosztem włodarze Ostrołęki chcą zapewnić miejscowym przedsiębiorcom możliwość kredytowych poręczeń. “Żeby napić się mleka - nie trzeba kupować całej mleczarni” - komentuje prezydent Rybski. Łomży brakuje 35 tys złotych do zgromadzenia kapitału, potrzebnego do ubieganie się o dotacje w ramach SKO. Konkurs na zwiększenie kapitałów funduszy poręczeniowych ogłosiła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Łomżyński fundusz - w ramach dokapitalizowania funduszy poręczeniowych - ma szansę uzyskać 3 mln złotych dotacji. Ostrołęka dołoży swoją część pod warunkiem, że zgodzi się rada miasta. “To jest oczywista sprawa – za małe pieniądze mamy dostęp do dużych pieniędzy” - mówi wiceprezydent Rybski. Jego zdaniem, przeciwko może być tylko radny, który źle życzy przedsiębiorcom i miastu.
W piątek list intencyjny w sprawie przystąpienia Ostrołęki do Łomżyńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych podpisali prezydenci obu miast.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę