Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Kaczyński dziękował w Wysokiem Mazowieckiem

Główne zdjęcie
fot. B.Bazydło

Kandydat na prezydenta RP Lech Kaczyński w poniedziałek po południu odwiedził Wysokie Mazowieckie. To tu uzyskał jedno z najwyższych w kraju poparcie wyborców. W niedzielę na Kaczyńskiego głosowało ponad 55% mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego. W wystąpieniu na placu przed ośrodkiem kultury Kaczyński podziękował kilka razy za udzielone mu poparcie i podkreślił, że „Lech Kaczyński nie jest zagrożeniem dla nikogo, kto jest uczciwy”, a tylko ci mogą się bać jego prezydentury, „którzy są nieuczciwi i robią krzywdę innym”.

Lech Kaczyński był w Wysokiem Mazowieckiem witany kwiatami, chlebem i solą, grała szkolna orkiestra. Kandydat podkreślał, że wyraża szacunek dla "Polski sukcesu opartego o wiarę w naszą tradycję". Mówił, że jeśli ktoś chce w naszym kraju osiągnąć sukces, to może odwołać się tylko do "tradycyjnego systemu wartości". Dodał, że tylko taka Polska osiągnie sukces także w Europie.
Po krótkim wystąpieniu kandydat na prezydenta wszedł w tłum uczestników spotkania, ściskał ręce i rozdawał autografy, oblegany przez fotoreporterów i operatorów kamer telewizyjnych.

Potem w rozmowie z dziennikarzami dodał, że szansy na swój sukces w II turze upatruje w tym, że jego zdaniem większość społeczeństwa w Polsce nie ma poglądów liberalnych, czyli że - jak to ujął - „liberalny eksperyment nie ma w Polsce ponad 50- procentowego poparcia”. Dodał, że jak dotąd nie rozmawiał ani z Markiem Borowskim (SdPl), ani z Andrzejem Lepperem (Samoobrona) o ewentualnym poparciu jego kandydatury w drugiej turze. Powiedział jedynie, że z jego punktu widzenia jest "niezwykle wręcz istotne" to, że popiera go NSZZ "Solidarność" i że każdy głos jest dla niego obecnie bardzo ważny.
Powiedział też, że ze swego wyniku w pierwszej turze jest zadowolony, bo tylko w jednym z kilkudziesięciu sondaży przedwyborczych miał lepszy wynik w stosunku do Donalda Tuska, niż uzyskał w rzeczywistości.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę