Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Niedziela Wielkanocna

Dzielenie się jajkiem, spożycie wspólnego świątecznego śniadania - to tradycje Niedzieli Wielkanocnej. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest symbolem Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Chrystus umęczony i zabity pokonał śmierć, grzech i szatana, a równocześnie wszystkim ludziom, dał nadzieję martwychwstania. To najważniejsze święto w całym roku liturgicznym.


Rozpoczęła je Msza rezurekcyjna z uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem.
Wielkanocną Mszę celebrują kapłani w białych szatach. Czytania przedstawiają świadectwo świętego Piotra o zmartwychwstaniu Chrystusa, wezwanie do wierności "temu, co w górze" oraz relację o przybyciu kobiet i apostołów do pustego grobu. Symbolem Zwycięskiego Jezusa jest figurka Zmartwychwstałego z chorągwią w ręku, wystawiana aż do uroczystości Wniebowstąpienia.
Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Okres Wielkanocny, zwany Pięćdziesiątnicą Radości Paschalnej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę