Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Szczęśliwa „13” Trzaskowskiego

Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej RP, poseł Robert Tyszkiewicz z Białegostoku i Piotr Serdyński z Łomży zachęcali w piątkowe popołudnie łomżan do głosowania w niedzielnych wyborach prezydenckich i poparcie ich kandydata Rafała Trzaskowskiego. Jak mówili, nie wierzą, że prezydent Andrzej Duda wygra wybory w pierwszej turze i nie wierzą, że uda mu się to w drugiej turze, bo nawet „tu w Łomży klimat się zmienia”.

Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej RP
Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej RP
Tomasz Siemoniak, Piotr Serdyński, Robert Tyszkiewicz
Tomasz Siemoniak, Piotr Serdyński, Robert Tyszkiewicz

Jak przekonywał poseł Robert Tyszkiewicz, były szef wojewódzkich struktur PO, tysiące podpisów (ponad 4 tysiące) poparcia dla Rafała Trzaskowskiego zebrane w Łomży w kilka dni „pokazuje, że tu w Łomży klimat się zmienia, że zmienia się atmosfera, że łomżanie pragną zmiany, tej zmiany na najwyższym szczeblu, na funkcji Prezydenta Rzeczpospolitej”. 
Zdaniem Tomasza Siemoniaka w tych wyborach „zderzają się dwie wizja Polski: Polski nowoczesnej otwartej na Europę, otwartej na świat, opartej na samorządzie, z wizją Polski zamkniętej, centralistycznej, którą uosabia obecny prezydent Andrzej Duda”. 
- Dlatego prosimy o każdy głos, prosimy aby mobilizować rodzinę, znajomych przyjaciół, aby w także w Łomży mieszkańcy pokazali wysoką frekwencję, wysokie zaangażowanie i potem, dwa tygodnie do drugiej tury... - mówił Siemoniak.   
Działacze PO liczą, że wtedy, 12 lipca, ich kandydat pokona kandydata popieranego przez PiS. 
Ale do tego „trzeba dużej mobilizacji mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej” - mówił Piotr Serdyński, przewodniczący klubu radnych PO w Radzie Miejskiej Łomży, upalając o jak najliczniejszy udział w niedzielnych wyborach .

Działacze PO w piątkowe popołudnie agitowali w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma. W sumie było ich 13 osób. Pytani o to czy to celowa liczba, czy przypadek? Chórem odpowiadali, choć każdy coś innego: że „13 to szczęśliwa liczba”, „przypadek”, „celkowe działanie”, albo, że „nie wierzymy w numerologię”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę