Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

9 -ty rok Biura Porad Obywatelskich w Łomży

Dziś mija kolejny 9 -ty już rok działalności Biura w Łomży. Zadaniem Stowarzyszenia Wspierania Poradnictwa Obywatelskiego, które prowadzi to biuro jest uświadamianie osobom zgłaszającym się po poradę przysługujących im praw, a także obowiązków. Wolontariusze, którzy pracują w biurze- a są to głównie studenci prawa – udzielają porad i informacji z wielu dziedzin. Jak mówi kierownik łomżyńskiego Biura Porad Obywatelskich Alicja Moroz Rutkowska, większość spraw, z którymi zgłaszają się klienci biura to problemy rodzinne.

Dużą grupę problemów stanowią też sprawy mieszkaniowe. Po poradę przychodzą osoby, które z powodu utraty pracy nie są w stanie pokryć kosztów utrzymania mieszkania. Biuro stara się informować o konsekwencjach nie płacenia czynszu, ale też radzi jak zawrzeć ugodę ze spółdzielnią.
Często też przychodzą do nas osoby, które nie radzą sobie w urzędach - dodaje Alicja Moroz Rutkowska.
Dodajmy, że od początku istnienia Biuro Porad Obywatelskich w Łomży udzieliło pomocy w ponad 8-miu tysiącach spraw. Biuro mieści się przy ul. Szosa Zambrowska 1/27 na I-wszym piętrze w pokoju 215. Stowarzyszenie Wspierania Poradnictwa Obywatelskiego prowadzi również punkt konsultacyjny w Zambrowie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę