Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Obraz Matki Bożej Stolicy Mądrości już w Łomży

Uroczysty koncert Orkiestry Kameralnej pt: „W oczekiwaniu na Matkę Bożą” poprzedził wczoraj powitanie Obrazu Matki Bożej Stolicy Mądrości w kościele Wniebowzięcia NMP w Łomży. Obraz powstał w 2000 roku z inicjatywy Papieża Jana Pawła II. Od tego czasu przemierza ośrodki akademickie na całym świecie. Od adwentu ubiegłego roku ikona gości w Polsce. Wczoraj wieczorem obraz z Białegostoku do Łomży przywiózł, wraz z grupą studentów, duszpasterz akademicki, ks. dr Marek Dembiński.

Dziś rozpoczyna się czuwanie przed wizerunkiem Matki Bożej Stolicy Mądrości. Przy ikonie modlić się będą studenci łomżyńskich uczelni i maturzyści ze szkół średnich. Chcieliśmy, aby wszystkie środowiska naukowe z Łomży były zaangażowane w adorację obrazu:
Na zakończenie dzisiejszego czuwania postulanci od ojców kapucynów poprowadzą różaniec. O 19-stej będzie odprawiona eucharystia , po niej rozpocznie się wieczorne czuwanie modlitewne w intencji środowiska akademickiego w Łomży.
Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Stolicy Mądrości jest głównym punktem rozpoczynających się dziś Łomżyńskich Dni Społecznych. Jutro w Wyższym Seminarium Duchownym będzie miała miejsce konferencja „Maryja Jana Pawła II”. Wykłady wygłoszą między innymi ks. prof. Dr hab. Celestyn Napiórkowski i ks. dr Kazimierz Pek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po konferencji uroczystości znów przeniosą się do kościoła Wniebowzięcia NMP w Łomży. Tam we wtorek nastąpi pożegnanie ikony Matki Bożej. Obraz z Łomży przejmie diecezja ełcka.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę