Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Jak zarządzać firmą transportową z pomocą monitoringu floty pojazdów GPS?

Monitoring floty może bardzo ułatwić zarządzanie firmą transportową. Jeśli rozważasz wprowadzenie go, jesteś na dobrej drodze do szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa. Jak każde narzędzie, także i to da Ci najlepsze efekty, jeśli będziesz wiedzieć, jak używać go efektywnie. Poniżej znajdziesz 5 przydatnych wskazówek, jak użyć monitoringu GPS, by szybko osiągnąć imponujące rezultaty.

Jak najszybciej zainstaluj system monitoringu pojazdów w swoim telefonie.

Dzięki temu swoją firmą będziesz kierować z dowolnego miejsca na Ziemi. Oczywiście, możesz wykorzystać w tym celu służbowego laptopa. Musisz jednak przyznać, że o ile mobilny komputer to wygodna opcja, trudno zabrać go ze sobą do restauracji, czy na plażę. Tymczasem smartfon prawdopodobnie towarzyszy Ci w niemal wszystkich codziennych czynnościach. Wykorzystaj to, by stale trzymać rękę na pulsie.

Wydawaj polecenia pracownikom przy pomocy monitoringu pojazdów GPS.

Oczywiście nie warto unikać bezpośrednich rozmów całkowicie. To naturalne, że chcesz poznać swoją kadrę. Pilnuj jednak, by wszystkie dyspozycje były wydawane za pośrednictwem systemu. Dzięki temu w razie jakichkolwiek nieporozumień będzie można do nich wrócić. Będziesz też mieć pewność, że zatrudnione przez Ciebie osoby będą mogły odczytać je ponownie. Nawet, jeśli są najlepszymi specjalistami, mogą zapomnieć jakiegoś ważnego szczegółu.

Używaj monitoringu floty do kontroli paliwa na potrzeby eco-drivingu.

Monitoring paliwa jest jedną z najbardziej popularnych funkcji w systemach monitorowania floty GPS. Kontrolując zużycie możesz z łatwością zachować porządek w papierach. Warto wiedzieć, że systemy do monitoringu pojazdów wskazują także chwilowe ubytki paliwa na podstawie odczytu danych z CAN lub wskazań sondy umieszczonej w baku. Jednocześnie zbierają mnóstwo informacji o pracy poszczególnych elementów pojazdu. Dzięki temu możesz określić, które zachowania kierowców są najbardziej kosztowne z punktu widzenia przedsiębiorstwa i skutecznie im zapobiegać.

Zautomatyzuj pobieranie raportów w ramach monitoringu GPS.

Czas to wartość. Wszelkie narzędzia, jakie kiedykolwiek powstały na świecie, wymyślono, by ułatwić ludziom pracę. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o monitoring floty. Twoi ludzie nie muszą zajmować się odczytywaniem tachografu, czy karty kierowcy. Można to zrobić zdalnie, w z góry określonych odstępach czasu. W systemie można także ustawić przypomnienia o nadchodzącym przeglądzie, czy zdecydować się na alerty, które zwiększą czujność Twojego zespołu w szczególnych sytuacjach.

Pamiętaj, że monitoring floty pojazdów możesz spersonalizować.

Ty wiesz najlepiej, jak funkcjonuje Twoje przedsiębiorstwo. Być może Twoje pojazdy obsługują często te same trasy i zależy Ci na szybkim wprowadzaniu podobnych zleceń z nową datą. Może dysponujesz flotą rowerów, naczep, kontenerów, sprzętów wodnych, czy maszyn budowlanych i masz w związku z tym określone potrzeby. Dobry dostawca systemu będzie zainteresowany funkcjonowaniem Twojej firmy i jej specyfiką. Będzie też potrafił doradzić Ci rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę