Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Czworo maturzystów z naszego regionu nie przystąpiło do egzaminów, bo są na kwarantannie

Zamiast matury - kwarantanna. W takiej sytuacji jest czterech maturzystów w naszym województwie.

Jak mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, Jolanta Gołaszewska, to jedna czwarta tych, którzy nie przystąpili do egzaminu dojrzałości w pierwszym terminie.

- W województwie podlaskim, jak dotąd 17 osób zgłosiło swoje wnioski o tzw. termin dodatkowy, w tym 4 osoby z powodu odbywającej kwarantanny. Takie osoby składają do nas wniosek o termin dodatkowy. Do tego wniosek muszą dołączyć dokument potwierdzający, że są na kwarantannie. Na podstawie tego dokumentu kierujemy na termin dodatkowy w dniach od 8 do 18 lipca - informuje Jolanta Gołaszewska. 

Jedną z takich maturzystek jest uczennica grajewskiego liceum. O tym, że nie będzie zdawała matury razem ze swoją klasą, dowiedziała się kilka dni przed egzaminem.

- Od 6 czerwca przebywam na kwarantannie domowej. Nie mogłam przystąpić do egzaminów maturalnych, które w tym roku rozpoczęły się 8 czerwca. O tej decyzji dowiedziałam się zaledwie 2 dni przed samą maturą. Wychodzę z założenia, że zdrowie zarówno moje, jak i moich bliskich jest teraz najważniejsze, dlatego myślę, że na spokojnie mogę tę maturę napisać w drugim terminie,a teraz skupić się na sprawach ważniejszych - mówi maturzystka. 

Uczniowie, którzy będą pisali maturę w terminie dodatkowym, jej wyniki otrzymają, tak jak pozostali, 11 sierpnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę