Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

"KARTKI"-Jubilatki w Salonie Sztuk

Salon Sztuk dr Anny Jakubowskiej wszedł w piąty rok radosnego i twórczego istnienia we wrześniu 2005 r. W pierwszy czwartek października gościł jeszcze bardziej w historię (i historie :)) wplątany zespół: Świętujące 15-lecie "KARTKI". Dziennikarz telewizyjny i prasowy Wojciech Koronkiewicz i grafik Wojciech Kirejczyk, przedstawiciele Redakcji Jubilatki, przybyli z rocznicowym (już 33.) numerem nieregularnika w znakomitych nastrojach i w równie szampańskich wracali z miasta nad Narwią do domów nad Białką.

W snuciu barwnych opowieści o spotkaniach przy kawie i innych trunkach w kultowej białostockiej kawiarni "Marszand" sekundował im "łomżyński" współpracownik jednego z najlepszych w Polsce periodyków kulturalnych aktor Marek Tyszkiewicz, który po 14 latach pracy w Teatrze Wierszalin i Dramatycznym rozpoczął sezon artystyczny z Teatrem Lalki i Aktora w Łomży.
- Czujemy się w Łomży swojsko, bo to już trzecia prezentacja pisma w Salonie, którego gospodyni i goście bliscy są nam nie tylko geograficznie, ale emocjonalnie i intelektualnie - komplementował grafik, weług którego konceptów powstał cykl prezentowanych w Salonie dr Jakubowskiej 23 dowcipnych i zaskakujących fotogramów Jana Turonka z portretami współpracowników "Kartek"- Jubilatek. Każdemu towarzyszy oryginalny podpis-komentarz (autorstwa Kirejczyka). Naczelny Bogdan Dudko w pozie Buddy na prawie latającym dywanie wśród traw i chmur samotnie obmyśla kształt kolejnego numeru, pełnego poezji, opowiadań, esejów i reportaży ("Zaprahajcie chłopcy koni", czyli zaprzęgajcie panowie wierzchowce")... Albo uśmiechnięty profesor Włodzimierz Pawluczuk z białą bródką, jeden z najbardziej znanych w Polsce religioznawca i monografista Teatru Wierszalin ("Mówią, że podobno profesor")...
Co to "KARTKI"? To pismo literacko-artystyczne, wydawane od 15 lat w Białymstoku. Wysmakowane ze względu na dobór tekstów, grafik i zdjęć. Kolportowane przez empiki. O ile się nie mylę, do tej pory "zaistniało" w nim tylko malarstwo Ivayly Żiwkowej-Świtajewskiej, bułgarskiej malarki, tworzącej i mieszkającej w Łomży.
- Zapraszamy wszystkich tworzących w którejś z dziedzin sztuki do współpracy - zachęcał Wojciech Koronkiewicz. - Na pewno i artyści Ziemi Łomżyńskiej mogą trafić na łamy naszego nieregularnika. Adres: PO BOX 254, 15 - 001 Białystok 1, ul. Antoniukowska 52/73.
Publikują w "Kartkach" i znani poeci, i stawiający pierwsze kroki, i wybitni pisarze, i początkujący. I nauczyciele, i uczniowie. Warto spróbować. A nuż na 20-lecie w Galerii "Kartkowych" Portretów zobaczymy kogoś z 1000-letniego grodu nad Narwią...?
210510110729.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę