Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Volvo autobusem Łomży XXI wieku

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża

Dwa nowe autobusy Volvo 7700 dojechały do Łomży. Niebawem wyjadą na ulice miasta w barwach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. To pierwsze z sześciu autobusów które kupiło w tym roku miasto. Pozostałe cztery Volva mają dojechać do Łomży do końca stycznia 2005 roku. Volvo to autobus komunikacji miejskiej w Łomży XXI wieku. Od 2000 roku w mieście kupuje się bowiem tylko autobusy tej marki.

Bez tych najnowszych autobusów Volvo mamy już 15. Najwięcej po 5 sztuk zakupiono w 2000 roku. Kolejne cztery przyjechały rok później, a w następnych latach kupowaliśmy co rok o jeden mniej.
2005 roku jest pod tym względem przełomowy. MPK zamówił ich aż 6. w sumie za 5,4 mln zł. Trzy czwarte tej kwoty dołoży Unia Europejska. Łomżyński samorząd zdobył pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Każdy z autobusów Volvo może pomieścić jednorazowo nawet ponad stu pasażerów. Nowe autobusy są ładne, wygodne i bezpieczne. Pojazdy posiadają na wyposażeniu pełny monitoring (4 kamery), są niskopodłogowe czyli przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.
Dodajmy, że MPK w Łomży chce kupić jeszcze 31 takich autobusów. Koszt przedsięwzięcia rozłożonego na kilka najbliższych lat to bagatela 25 mln zł.

Druga rocznica pożaru Volva
Nowe dwa autobusy marki Volvo dotarły do Łomży niemal dokładnie w drugą rocznicę pożaru jaki strawił jeden z autobusów tej marki jeżdżący po mieście. 30 września 2003 roku po południu na „Bawełnie” zapalił się i niemal doszczetnie spłonął autobus Volvo. Na szczęście nik nie ucierpiał. Straty oszacowano na około 200 tys zł. Ekspertyzy wykazały, że przyczyna pożaru nie była wada techniczna pojazdu niemniej producent – jak podkreślano „dla dobra przyszłej współpracy” naprawił spalony autobus na własny koszt.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę