Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

100 tysięcy podpisów uratuje życie naszych dzieci!

Tylko w wielkiej, wspólnej akcji możemy zmienić sytuację na polskich drogach! 4lomza.pl przyłącza się do akcji Gazety Współczesnej. Żądamy, by kontrola autobusów przed wyjazdem w trasę była obowiązkiem organizatorów wycieczek, pielgrzymek i wczasów. Wierzymy, że dzięki temu spadnie liczba tragicznych wypadków autokarów.

Dzisiaj tylko od dobrej woli organizatorów i czujności rodziców zależy, czy policja zbada stan techniczny autobusu i trzeźwość kierowcy.
- Stale apelujemy, by rodzice czy opiekunowie zgłaszali nam wyjazd wycieczki. Niestety, przypuszczam, że znacząca większość pojazdów nie jest kontrolowana - przyznaje kom. Rafał Kozłowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
To się musi zmienić! Rozpoczynamy wielką akcję pod hasłem: "Nie wpuszczajmy śmierci na drogi!”. Zbieramy podpisy pod apelem do polskich władz: do rządu i do parlamentarzystów, by zobowiązali organizatorów wycieczek do kontrolowania autokarów przez policję. Nie chcemy więcej tragedii!
Właśnie od stanu technicznego autobusów oraz od przytomności kierowcy zależy najczęściej, czy dojedziemy bezpiecznie na miejsce, czy nasze dzieci będą się cieszyć z wycieczki czy też nigdy nie dotrą do celu. Domagamy się zmian w polskim prawie! Chcemy, by każdy organizator wycieczki musiał zawiadomić o niej policję. Dziś tej sprawy nie regulują żadne przepisy, a to czy policja skontroluje autobus i kierowcę zależy tylko od tego czy ktoś ją o wyjeździe wycieczki poinformuje. Tak być nie może! Chcemy to zmienić! Dołącz do nas!

W załączniku publikujemy kartę na której może sie podpisać i zebrać podpisy swoich znajomych i przyjaciół. Tylko w ten sposób możemy zebrać 100 tys. podpisów by zmienić prawo, tak by chroniło nasze dzieci.
Wypełnione karty prosimy dostarczać do redakcji 4lomza.pl - Łomża ul. Dworna 41.
210407125521.jpg

Załączniki


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę