Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska ASP otrzyma wsparcie

Główne zdjęcie
od lewej: wicemarszałek Marek Olbryś, marszałek Artur Kosicki, starosta grajewski Waldemar Remfeld i Wanda Mieczkowska radna wojewódzka z Grajewa.

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży otrzyma niemal 1,9 mln zł unijnej dotacji na projekt skierowany do 60 uczniów klas I-IV na kierunku technik informatyk, kształcących się w Akademickiej Szkole Ponadgimnazjalnej w Łomży oraz do pięciu nauczycieli tej szkoły. Podobne wsparcie otrzyma także 55 uczniów i 13 nauczycieli ze Szczuczyna. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) 2014-2020.

Uczniowie ASP w Łomży wezmą udział w warsztatach zawodowych, stażach, spotkaniach z przedsiębiorcami, zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, kursach przygotowujących na studia, a ci najzdolniejsi otrzymają stypendia i pojadą na obóz naukowy. W ramach projektu szkolenia obejmą również nauczycieli, a część zostanie przeznaczona na wyposażenie pracowni szkolnych. Unijna dotacja ma pokryć 95% kosztów przedsięwzięcia.
Umowę na dofinansowanie m.in. tego projektu w czwartek (4.06) podpisali marszałek Artur Kosicki i wicemarszałek Marek Olbryś. Wśród deneficjentów jest także Fundacja Science Point, która w partnerstwie z Instytutem Rozwoju Gospodarczego i Powiatem Grajewskim otrzymała dotację na projekt skierowany do 55 uczniów klas o kierunkach: technik pojazdów samochodowych oraz technik logistyk oraz do 13 nauczycieli tych kierunków w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie. Będą oni realizowali program rozwojowy, obejmujący m.in.: kursy zawodowe i staże, pomoc stypendialną. Projekt wart jest 1,8 mln zł, a dotacja wyniesie 1,7 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę