Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Od jutra po rondach

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża

W środę przed południem zostanie wznowiony ruch kołowy i autobusowy (MPK) na modernizowanym układzie komunikacyjnym Szosa Zambrowska, Polowa, Zawadzka, Giełczyńska – zapowiada ratusz. Łomżyńscy kierowcy będą mogli okazję na własnej skórze przekonać się, czy podwójne rondo to dobry wynalazek. To tu bowiem po raz pierwszy w Łomży wybudowano dwa ronda obok siebie. Ratusz informując o planowanym otwarciu dla ruchu rond prosi wszystkich zmotoryzowanych o „zachowanie szczególnej ostrożności.”

Jak bardzo „strategiczny” jest węzeł komunikacyjny na odcinku Szosa Zambrowska, Polowa, Zawadzka, Giełczyńska łomżyńscy kierowcy przekonali się w połowie lipca. Wtedy, ze względu na przebudowę dwóch znajdujących się tu skrzyżowań, wyłączono go z ruchu i zaczęły się kłopoty. Przez środek miasta nie można było przejechać. Wprowadzono zmianę organizacji ruchu na kilku, nie tylko okolicznych, ulicach jednokierunkowych, na innych poustawiano znaki zakazu postoju, a praktycznie co rusz, zupełnie nieoczekiwanie, pojawiały się korki... Teraz to wszystko ma się zakończyć.

Budowa dwóch rond w miejscu dwóch skrzyżowań trwała ponad dwa miesiące i pochłonęła ponad 1,5 mln zł. Zdaniem ekspertów układ skrzyżowania typu małe ronda jest najbezpieczniejszy. Ich oddanie do użytku poprawi warunki ruchu kołowego z ulic podporządkowanych, a wymuszone zmniejszenie prędkości pojazdów na skrzyżowaniu w ciągu dotychczasowej ulicy uprzywilejowanej wyeliminuje zagrożenie występowania ciężkich wypadków towarzyszących dużym prędkościom. Wybudowane przy rondach tzw. azyle dla pieszych zwiększą ich bezpieczeństwo. Dotyczy to szczególnie dzieci idących tędy do „czwórki”.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę