Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Wielka Sobota

Według tradycji w Wielką Sobotę wspomina się zstąpienie Jezusa do otchłani. W dniu tradycyjnego wyciszenia nie sprawuje się Mszy świętych. Główne ołtarze w kościołach pozostają obnażone. Przez cały dzień trwa adoracja Chrystusa złożonego do grobu. Wieczorem rozpoczynają się obchody Wigilii Paschalnej. Jej liturią rozpoczyna się od poświęcenia ognia i wniesienia zapalonegoPaschału – symbolu Chrystusa - do świątyni-mówi ksiądz Marek Dembiński.

Później następuje czuwanie wigilijne wypełnione czytaniem i słuchaniem fragmentów Pisma świętego przeplatane psalmami i modlitwami, które kończy się Mszą św. Uroczystości Wigilii Paschalnej ukoronowane są komunią św. i uroczystym błogosławieństwem. Liturgię Wigilii Paschalnej będziemy transmitować dla państwa dzisiaj o godz. 20.00 z łomżyńskiej Katedry. Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy jutro o godz. 6.00 trasmisją prosecji i Mszy św. Rezurekcyjnej również z kościoła katedralnego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę