Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

I Regionalny Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych PIĄTNICA 2005

Ponad 130 artystów niepełnosprawnych wystąpiło 23 września na scenie amfiteatru w Nowogrodzie podczas I Regionalnego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Piątnica-Nowogród 2005, który zorganizowało Stowarzyszenie"Rodzice Dzieciom" Troski Specjalnej w Piątnicy przy współpracy z Parafią z Piątnicy, Starostwem Powiatowym w Łomży, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, MGOK w Nowogrodzie i Urzędem Gminy w Piątnicy.

Od wczesnych godzin rannych do punktu rejestracyjnego w amfiteatrze w Nowogrodzie zgłaszały się zespoły artystów niepełnosprawnych, które przyjechały z odległych miejscowości naszego regionu na I Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Piątnica-Nowogród 2005. Na przegląd zgłosili się wykonawcy z Białegostoku, Ogrodniczek, Suwałk, Pisza, Grajewa, Łomży, Piątnicy i Nowogrodu reprezentując Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zespoły Szkół Specjalnych i Domy Pomocy Społecznej. Liczną grupę stanowili dyrektorzy i kierownicy placówek, terapeuci, nauczyciele, opiekunowie oraz rodzice.
Ogółem w imprezie udział wzięło ponad 350 osób.
Około godziny 11:00 w promieniach iście letniego słońca nastąpiło uroczyste otwarcie Przeglądu, którego dokonał Patron imprezy - Starosta Łomżyński Pan Wojciech Kubrak.
Po przywitaniu przybyłych uczestników oraz gości na scenie pojawili się prowadzący spotkanie: Beata Gieros - na co dzień pracująca jako terapeuta w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Piątnicy i Ks. Kazimierz Ostrowski - wikariusz z Parafii w Piątnicy. W pierwszej części przeglądu wspólnie odśpiewana została "Barka", a następnie na scenie wystąpiło 8 zespołów teatralnych, tanecznych i wokalnych.
Podczas przerwy wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali smacznym bigosem przygotowanym przez kuchnię Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Po posiłku goście zwiedzali perłę Nowogrodu - Skansen Kurpiowski.
Gościnnie na estradzie wystąpili panowie z kapeli "Maki" w Nowogrodzie. Grali tak wspaniale, że oklaskom nie było końca. Brawo!
W drugiej części wystąpiły dzieci z Zespołu Ludowego działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Nowogrodzie, których występ podobał się bardzo. Na szczególną uwagę zasłużył pokaz grupy z WTZ w Suwałkach, który w bardzo oryginalny sposób wykonał układ taneczny do muzyki Vangelis. Popisy sceniczne zakończył recital zespołu "Arka" z WTZ w Piątnicy.
Występy nie były oceniane przez jurorów, ponieważ organizatorzy uznali, że wszystkie występujące zespoły i wykonawcy reprezentowali wyrównany i wysoki poziom artystyczny.
Dla wszystkich wykonawców przewidziano upominki, a zespołom wręczone zostały nagrody rzeczowe, pamiątkowe plakietki oraz dyplomy.
Imprezę wspaniale nagłośnił Sławek Borawski - właściciel sklepu muzycznego "Music-Ton" w Łomży.
Na szczególne uznanie zasłużyły władze Nowogrodu, które wzorowo przygotowały obiekt. Dzięki zaangażowaniu licznej grupy wolontariuszy z Zespołu Szkół w Marianowie, Studium Medycznego w Łomży oraz młodych animatorów skupionych przy Parafii w Piątnicy możliwe było sprawne zrealizowanie całego przedsięwzięcia.
„…sztuka jest mostem, który łączy ludzi bogatych i biednych…zdrowych i chorych…” – to motto przyświecało uczestnikom przez cały dzień.
Podczas podsumowania imprezy pomysłodawca i główny organizator I Przeglądu - Zbigniew Biernacki zapytał zebranych wokół sceny:
" czy uważacie że most został zbudowany?” – odpowiedziało mu gromkie TAK !
Przez cały czas w amfiteatrze panowała atmosfera ciepła i serdeczności. Atmosfera chęci zbliżenia do drugiego człowieka - chęci jego poznania... poznania jego problemów... Szczególnie dało się to odczuć podczas wspólnego śpiewania „ Barki ” kiedy uczestnicy trzymali się za ręce.
Potem były wspólne zdjęcia, wymiana adresów i długie pożegnania…

Prezes Stowarzyszenia „Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej w Piątnicy Pani Barbara Tomala
wypowiedziała formułę zamykającą I Regionalny Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – Piątnica 2005.

Do zobaczenia za rok na II edycji Przeglądu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę